Brzký ranní zážitek rezervního týmu žen

Víkendový turnaj pro naše hráčky začínal v nedělním, trochu nechutném, čase a to již od 8 hodin. Tomu možná odpovídal i trochu pomalejší před zápasový rozjezd a gólmanka na rozchytání šla až kolem 7:55. 5 minut na přípravu?! Muselo se skutečně jednat o kvalitní rozchytání a o kvalitní rozběhání, protažení a zahřátí na nadcházející zápas.

Nemáme úplně prázdnou marodku a zranění na ranních zápasech, právě kvůli nedostatečnému zahřátí, jsou celkem známá (jako zdravotník z pořádání mám své zkušenosti – pozn. autora). Tato nerozvážnost a riskování by se dalo čekat od nezkušených dorostenek či mladších ročníků, ale od zkušených hráček takový přístup naznačuje, jak si váží svého zdraví nebo jak berou vážně přípravu na energický vstup do zápasu. Naneštěstí se nikomu nic nestalo a tabulkově slabší soupeř vstoupil do zápasu opatrně, takže možná je tento odstavec zbytečný, ale je to vzkaz pro holky, že toto se příště nebude již opakovat.

Soupeři naštěstí nevyšla ani přesilovka ve druhé minutě, a tak to byly naše hráčky, které se první zasloužily o změnu skóre. Do konce třetiny oba týmy přidali ještě po jednom gólu, a tak druhá třetina začínala za stavu 2:1. Ani v této třetině nenastal požadovaný gólový trhák, naopak soupeř svou urputností srovnal na 2:2. Až třetí třetina přinesla rozhodnutí zápasu ženských rezerv. Díky gólům Simči z 39. sekundy a Andy (18 sekund před koncem) jsme mohli brát 3 body za hubenou výhru. Nutno podotknout, že na konci 3.třetiny nás podržela Maruška. Přes veškeré výčitky je dobře, že holky ukázaly bojovnost, chuť po vítězství a hlavně, že se vzdaly teplé peřiny a příjemného ranního spánku.

Druhý zápas nás čekal tým Sparty. Pro některé hráčky měl tento zápas i osobní podtext a dalo se tedy očekávat větší nasazení a důraz.
Jak jsme úspěšně zakončili předchozí zápas, kdy nás podržela i gólmanka, tak se štěstí od nás odvrátilo a naše lepší hra, zakončena vedoucím gólem, přišla vniveč po dvou nešťastných gólech z hokejek soupeře, respektive z ruky naší gólmanky. K tomu využitá přesilovka a zakončená hezká akce soupeře znamenalo, že skóre na začátku třetí třetiny bylo 1:4. Průběh zápasu tomu neodpovídal, gólové šance a nasazení bylo na podobné úrovni. Naše děvčata jen nedokázala vypracované šance proměnit, nutno podotknout, že soupeře zachránilo břevno a tyčka. I tak buďme za vypracované šance rádi, pamatuji zápasy, kdy nebyly ani samotné šance. Ke konci zápasu už jsme to byli my, kdo tahal za delší konec, ale ani dvouminutová hra v šesti nepřinesla kýžené vyrovnání, či dokonce výhru. Konečný výsledek 2:4 je tedy zklamáním a přípis tří bodů do tabulky nedostačující.

Do konce sezóny zbývá však ještě hodně zápasů. Z odehraných zápasů je potřeba si vzít kýžené zkušenosti a ty pak přetavit na zisk bodů, které jsou potřeba na plánované udržení v této lize.

Panthers Praha – ACEMA Sparta Praha 2:4

Panthers Praha – Tatran Střešovice B 4:2

Ps.: zpráva pro holky, když trenér zapomene je potřeba mu to připomenout….zařvat si v šatně je povinnost ;)

Autor: Martin