Neschopnost trefit bránu stála mužské Déčko všechny body

Bájná nepříjemnost, která Panthers provází už několik sezón, se tentokrát vymstila mužskému Déčku. Na domácí hale v Radlicích chtěli navázat na slušný výkon z předvánočního turnaje v Radotíně, místo toho ale poprvé v sezoně odchází s prázdnou.

Odpolední termín společně s mrzkým počasím děsil všechny, kteří znají speciální schopnost radlické nafukovačky, a to proměnu plochy v rozích v zimní stadion, kde končí jak nadějné akce, tak někdy i kariéry (chlapci z juniorského Béčka, který zde skončil před dvěma měsíci hlavou napřed přejeme brzké uzdravení). Soupeřem v prvním zápase nám měl býti Beroun, se kterým jsme se setkali v této sezoně již podruhé a chtěli jsme mu vrátit prohru 1:4 z listopadu, kdy dali Gladiátoři 4 góly ze stejného počtu pobytů s balonkem na naší polovině.

Utkání jsme začali aktivně a vytrvale jsme okupovali soupeřovu polovinu, bohužel ale většina šancí běžela stále dokola podle šablony „přihrávka do gólové pozice -> přihrávka na obránce -> přihrávka do rohu“ a tak z první vážnější akce skóroval soupeř a ujal se vedení. Panteři i tak dál vytrvale zahazovali šance a prakticky neohrozili statického gólmana Berouna, pro nějž byl pravděpodobně nejzajímavějším okamžikem první desetiminutovky zákrok jednoho ze svých obránců na Tomáše Valentu alias Školku, který si na něj vzápětí sedl jako na toaletu. Vyrovnání zařídil dvě minuty před koncem třetiny technický král Ondřej Bedník, který si šikovně naběhl do úhlu, odkud už žádný rozumný gólman neočekává střelu, a následně zavěsil pod víko. Minutu na to konečně začalo být i veselo, když se po rychlé rozehrávce ranou na vzdálenější tyč prosadil ze znovunabyté pozice nejmladšího hráče týmu Tomáš Pauček a po první třetině jsme tak drželi těsný náskok 2:1.

Druhá perioda měla být o tom, že konečně začneme trefovat zařízení, o čemž nám udělali názornou přednášku berounští, kteří v rozmezí 29 sekund otočili vývoj zápasu a začali praktikovat typ florbalu, před kterým nás varovali hoši z Kubánského klanu a který zahrnoval stavění zdi na polovině hřiště podpořený taktikou „osekej co projde“, která se našemu výběru moc nezamlouvala a kterou bohužel nedokázali prohlédnout ani sudí. Tři minuty před koncem s velkým štěstím dokázal přízemní ranou do housek srovnat Míša Rudolf, ani závěrečný nápor zahrnující hlavně střelbu ze zákopů ale neotočil stav v náš prospěch a k nevoli přítomných fanoušků (děkujeme) zůstala časomíra stát na stavu 3:3.

Bohužel jsme si poněkolikáté v sezoně znovu nedokázali pohlídat začátek třetí třetiny a opět jsme dvakrát inkasovali, což byla voda na berounský mlýn, který začal místy až zbytečně dohrávat souboje a následně se ještě divit verdiktu rozhodčích, kteří zase k nepochopení příznivců a hráčů Panthers stále nebyli ochotní vylučovat. V polovině třetiny nám soupeř nabídl hned dvojnásobnou přesilovku, která ale skončila katastrofálně a prakticky jsme neohrozili hostující bránu. Utkání se pak ještě více vyostřilo a přibylo tvrdých a zbytečných zákroků zejména u hrazení, ani to ale nenabudilo Pantery ke skórování a po trefě do prázdné brány tak přišla už jen potyčka u berounské střídačky, kdy došla trpělivost Paučkovi, který se po dalším zbytečném zákroku pustil do konfliktu s dvěma soupeři. Sečteno podtrženo, 3:6.

Ve druhém utkání proti nám stanuli pořádající Penguins Praha a od začátku bořili předzápasové prognózy, které byly jasně příznivější pro naše barvy (vycházely z aktuálního umístění v tabulce a taky z faktu, že náš soupeř dostal od Dobřichovic naloženo 2:11). Tučňáci byli aktivnější, všude byli dřív a svým starším soupeřům (nejzkušenějším hráčem byl jejich kapitán, ročník 96) dávali lekce snad ze všeho, počínaje přihrávkou na hokejku, konče technickými finesami podél mantinelu. Nabídnuté trestné střílení na konci první části ještě naši protivníci nevyužili, během několika minut části druhé nám ale víceméně z ničeho nasázeli čtyři fíky a ovládali průběh zápasu. Jedním z mála světlých momentů se pak stalo střídání druhé lajny, která v rozmezí několika sekund dokázala dvakrát zkorigovat výsledek (Ondra Bendík a výstavní dělovka Honzy Šťastného), i dál to ale vypadalo pro naše barvy bledě.

S nadcházející třetí periodou se trenér Daneček rozhodl zúžit sestavu na dvě lajny a na hře to bylo znát. Po pár minutách na rozdíl jednoho gólu snížil Školka (jehož zakončení golfem z hranice brankoviště už se letos stalo tradicí), nikdo na něj ale nedokázal navázat a i přes závěrečný nápor jsme padli 3:4.

Do dalšího turnaje máme co napravovat, děkujeme početnému fanklubu „nepřejících Tomášů“ a ostatním příznivcům za podporu.

Panthers Praha D – Gladiátor Team Beroun 3:6 (2:1, 1:2, 0:2)
Panthers Praha D – Penguins Praha 3:4 (0:0, 2:4, 1:0)

Autor: Paučis