První ligový turnaj Elévů B a hned na bedně!

V brzkých sobotních hodinách se Elévové B sešli ve Staré Boleslavi na prvním ligovém turnaji tohoto roku.

První duel nás čekal proti nám známému týmu Tigers Tj Sokol Nehvizdy, se kterým jsme se v probíhající sezóně potkali již dvakrát a tyto oba souboje zatím vyznívají smírně 1:1.  Začátek utkání jsme režírovali my s mírným náskokem 3:1, a tak se nám do druhé poloviny zápasu nastupovalo o poznání lépe. Ve druhé polovině jsme ovšem přestali „běhat“ a soupeř byl všude o krok dříve než my. Naštěstí pro nás jsme si vedení z první poloviny dokázali udržet a i přes vyrovnaný zápas jsme si odnesli výhru 7:6.

Druhý zápas nás čekal tým SSK KSB Future ZŠ Brána jazyků. Jazyky nám sice moc neupletli, ale zato do svého brankoviště postavili nepropustnou bránu a i když tesaříci z Future vynechali dvě prkýnka, které jim ve výsledku neudělali neplechu, protože naše borce přehráli výsledkem 2:4, nemohlo je tedy čekat nic jiného, než boj o postup. A my si museli na svého soupeře z druhé skupiny ještě počkat.

Poslední zápas, neboli zápas o třetí místo, kde jsme poměřili své síly s FBC Pitbulláčkové Kolín, nám vyšel na výbornou a po necelých třech odehraných minutách jsme vedli 2:0. Celý zápas jsme předváděli kombinační florbal, který se odrazil v konečném výsledku 4:1, a i přes občasné menší kousnutí od soupeře, které jsme dokázali vždy zalepit, si vezeme do Prahy konečné třetí místo.

Velké uznání za předvedený výkon zaslouží náš nový brankář David Pěkník, kterého zaujala více helma než hokejka, a bude pokračovat ve stopách svého staršího bratra Adama Pěkníka, který byl přítomný na střídačce a dokázal svého bratra jak podpořit, tak mu i předat některé své zkušenosti.

Děkujeme všem rodičům za podporu, hráčům za předvedený výkon a také Adamovi za jeho postřehy a rady, jak k Davidovi, tak i k ostatním hráčům.

FbC Panthers – Tigers TJ Sokol Nehvizdy 7:6
FbC Panthers – SSK KSB Future ZŠ Brána Jazyků 2:4
o 3. místo: FbC Panthers – FbC Pitbulláčkové Kolín 4:1