Mladší žákyně v Jenči bez Jenči

První letošní turnaj nás čekal v Jenči bez Jenči. Trenér zvolil dopravu s přepravní společnosti ČD ( čekáš dlouho, čekej dál) a dobrá věc se podařila.

Prvním soupeřem nám byl celek Black Angles, který v prvním utkání přehrál soupeře vysokým dvouciferným rozdílem. V první půlce nám vše vycházelo a do přestávky jsme byli ve vedení. Ve druhé části přišlo polevení z naší strany, kdy soupeř udeřil během několika sekund a zdramatizoval tak námi dobře rozehraný zápas – najednou tak zde byla obava, zda vůbec vyhrajeme. Po několika taktických pokynech jsme si ale zkušeně došli pro první cenné vítězství v tomto roce.
.
Druhým soupeřem nám byl celek Texasu. Pohled na tento zápas je ze zápisníku Kačky Strnadové.
Na druhý zápas proti nám nastoupil známý soupeř FBC Texas. Od první chvíle nás Toli upozorňoval, aby jsme nepřistupovaly na jejich styl hry, ale jako by to neřekl. První poločas byl ospalý, málo jsme s holkama chodily do soubojů a když se soupeř zastavil, my se zastavily taky. Po první polovině byl stav zápasu „pouze“ 8:1 pro nás. O poločase s námi trenér zamával a tak jsme se chtěly pokusit hru udělat trochu živější. Za zmínku stoji to, že svůj první gól vstřelila Pávla Holečková, a i díky jejímu příspěvku jsme tak mohly oslavovat vysokou výhru 19:3!
.
V souboji o první místo nám byl soupeřem celek Mladé Boleslavi. Hned v úvodu po buly, ani ne po 20 sekundách hry jsme byli ve vedení a po následném buly to již bylo o 2 branky. Ale jak všichni dobře víme, ještě nebyl konec. Soupeř nás začal přehrávat a udávat i tempo hry, které se nám zatím dařilo zvládat, z našich vypracovaných šancí ale nebylo zhola nic. Buď jsme dělali hvězdu z gólmana středočechů, a nebo se holky zastřelovaly na házenkářskou branku. První část i tak vyzněla lépe pro nás, ale neodpovídal tomu náš výkon. Po taktickém poradě a pokreslení tabulky co a jak bychom měli hrát a hlavně co hrát chceme se šlo do druhé, závěrečné části. Některé věci se nám dařilo plnit, ovšem jiné jsme naprosto odflákli. I přes to všechno si odvážíme cenné vítězství a postup z turnajového koše.