Neradostný začátek nového roku

Panterkám vůbec nevyšel start do nového kalendářního roku a v ofenzivně laděném utkání padly s Ostravou 2:11.

Nováček vs. jeden z nejmladších týmů v lize. Tak zněl verdikt rozlosování v 15. kole Extraligy žen, ve kterém proti sobě měly nastoupit výběry pražských Panthers, nutně potřebujících zvítězit, a Ostravy, která si do Prahy přivezla kádr s málo vídanými 9 (!!) juniorkami.

Milovníci ofenzivního florbalu (kterých se v hledišti sešlo poskrovnu) mohli jásat a radovat se, protože od začátku byla k vidění atraktivní hra nahoru-dolů, ve které sice dominoval běhavý tým ze severu Moravy, ani na domácí straně ale nebyla nouze o pohledné kombinace často i na jeden dotek, které ale k nevoli výše zmíněných většinou končily všude, jen ne v brace. Poprvé dokázala rozvlnit síť za Horňákovou ve 4. minutě Škopková, místo nabuzení už tak dobře hrajících hráček hostí ale přišel jejich herní útlum, který by při troše dobré vůle a přesné střelby mohly domácí hráčky proměnit v několik branek, což se ale k nesouhlasu výše zmíněných fanoušků vůbec nedařilo a stav tak zůstával příznivější pro Ostravanky. Poté, co Panterky spálily i to, co spálit nešlo, se tak hráčky hostí znovu chopily slova a dvěma rychlými kombinacemi znovu navýšily skóre. Místo vysněného polevení, které by dalo šanci domácím, ale Ostrava neusnula na vavřínech a na několik minut úspěšně zamkla nováčka Extraligy v jejich pásmu, což vedlo k dalším dvěma brankám do šatny a k úctyhodnému počtu 21 střel směrem na Horňákovou.

Jak skončila třetina první, tak začala i ta druhá – Panterky místy nevěděly, kde jim hlava stojí, a po třech minutách znovu inkasovaly, když se trefila Kapcová. Po sérii několika šancí domácích pak přidala další branku Škopková, v euforii ze sedmého gólu si ale Ostravanky nepohlídaly aktivní Terezu Hubáčkovou, která si ve svém prvním startu za Panthers připsala svou první branku a korigovala na 1:7. Inkasovaná branka ale Ostravu ještě více nabudila a po dalším zámku domácích přidala z hezké kombinace gól do odkryté brány znovu Škopková. Zámek ale nepovolil, jen se hostující hráčky nebyly schopny dostat do zakončení a začaly volit přihrávky přes celou šíři hřiště, čehož využila Adriana Tomaščinová, která po vypíchnutí rozehrávky uháněla sama na Tomšovou, které střelou nad ruku nedala šanci, a znovu tak snížila na rozdíl šesti branek. Několik hezkých kombinací pak ukázalo trio Krauskopfová-Hubáčková-Tomaščinová, žádná z nich ale neskončila v brance a zdálo se, že do konce třetiny se už nic nezmění. 45 vteřin před sirénou ale byla v úniku faulována Káčová a nabídnuté trestné střílení i s notnou dávkou štěstí dokázala proměnit – 2:9.

Třetí perioda už byla ve znamení klasického dohrávání rozhodnutého zápasu, hráčky hostí si zkušeně hlídaly svůj náskok a i když značně polevily v obraně, Panterky nedokázaly využít ani jedno z nabídnutých přečíslení. Po pár minutách završila desítku Škopková následovaná Skácelovou, šanci alespoň částečně zmírnit drtivou porážku pak měla Nedvědová, nabídnuté trestné střílení ale namířila jen do Tomšové a definitivně tak stanovila skóre zápasu na 2:11 (podle pozorných hráčů mužského Áčka na tribuně pak poměr tref do brankové konstrukce dosáhl poměru 1:6 v neprospěch domácích).

Panthers Praha – FBC Ostrava 2:11 (0:5, 2:4, 0:2) online