Na vrcholu, hurá…

První lednový zápas po zasloužené vánoční přestávce připravil hned pro naše barvy další utkání o první místo, tentokrát už tedy buď a nebo – do Prahy přijel Turnov, na jehož hřišti jsme na podzim ztratili dobře rozehraný zápas v prodloužení.

Soupeř se tehdy prezentoval precizní hrou do obrany, výjimečnými střelci a dobrou fyzickou kondicí, což potvrdil i v tomto zápase, i když po taktické stránce jeho hra doznala nějakých změn. Utkání jsme začali sebevědomě a s lehkou hlavou a již v první minutě jsme šli ze standardky do vedení zásluhou Lubenského. Ten mohl být později dvojnásobným hrdinou – v osmé minutě jsme nejprve třikrát sekli soupeřova útočníka, který i tak držel dále míček, ale byl už tak rozhozen, že následné setkání s Jirkou Ptáčníkem prostě nemohl ustát a spravedlivě tak následovala dvě současná vyloučení spojená s nájezdem. Ten však soupeř nevyužil a i v následné dvojnásobné přesilovce si počínal celkem jalově a právě Lubenský vymotal tři soupeře a svojí pumelicí trefil pouze břevno a oslabení jsme ubránili, což se později i podle slov trenéra soupeře Jardy Markse ukázalo jako klíčové a naštěstí jsme se od té doby žádného kriminálu nedopustili. Turnov i tak vyrovnal přesnou střelou k bližší tyči, kterou nedokázal zablokovat Kuba Křivanec – čerstvá akvizice z týmu Bohemians. Ten ale ovšem ještě do první sirény vrátil našemu týmu vedení povedenou střelou, protože se doslechl o chutných odměnách pro nejlepší hráče utkání :-)

Ani naše přesilovky nám dnes moc nevyšly a z optického tlaku jsme jen málokdy dokázali nebezpečně vystřelit a tak přesně v polovině utkání přišel další zlomový moment v podobě šťastného gólu Martina Kalouse, který ve změti ve středním pásmu chtěl přihrát do běhu, ale neposedný míček trefil jinak, než si představoval nejen on, ale i brankář soupeře a bylo z toho vedení 3:1. Hra nabírala na tempu a k vidění byly vidět rychlé kombinace, běžecké i osobní souboje a hrdinné a běžně ne zase tak často vídané sprinty útočníků směrem do naší obrany nebo bolestivé bloky soupeřových granátů. Mazák v bráně se několikrát vyznamenal skvělými zákroky, či prostě jenom byl tam, kde bylo potřeba a naši střelci bezpečně udržovali a později navyšovali náskok a když to bylo deset minut do konce 6:3, začali se diváci, co přišli až na mýty opředenou třetí třetinu, divit, co to má jako být. Zkušený Pavel Daněk, který byl ale kvůli pracovním povinnostem tentokrát pouze v hledišti si ale zkušeně vsadil LIVE na to, že konec zápasu bude jasná dvojka a měl pravdu, protože naše polevení a velké turnovské úsilí vyústilo ve dvě slepené branky a jejich následný tlak při hře bez brankáře byl daleko zdrcující, než jejich přesilovka 5 na 3, ale buď to únava nebo přemíra snahy, či naše sebevědomá obrana způsobila to, že jejich střely už nenašly cíl a naši borci tak tradičně těsnou výhrou získali náskok tří bodů na čele tabulky, což je od nováčka velmi nečekané a jsme za to rádi, ale daleko více za zvládnutý zápas v hlavě; spekuluje se i o tom, že pozitivní vliv mělo to, že kapitán David Kolář odehrál zápas pod vlivem zklidňujících léků, což bude předmětem našeho dalšího zkoumání a později klinické studie.

Jsme první, je dost pravěpodobné, že si to i zasloužíme, ale nepřeceňujeme to, protože liga je plná dalších kvalitních celků, kteří budou hladoví po našich bodech, což dobře známe z loňska… každý zápas nám tedy udělají těžký, což je dlouhodobě ale výhodné zase ale hlavně pro nás.

15. kolo Národní ligy západ: Panthers Praha – TJ Turnov 6:5 (2:1, 1:1, 3:3) online