Junioři B pouze s jedním bodem

V Čakovicích jsme rozehráli první turnaj Juniorů „B“ v novém kalendářním roce.

Hned v prvním zápase nás čekal až druhý rezervní tým Black Angels, kde ovšem nastupovali jejich dorostenecké pušky, které rozhodně budily respekt. Utkání probíhalo dle očekávání. Black Angels měli více ze hry a většinu času míček na hokejkách. My jsme ovšem dokázali svou důraznou a precisní obranou držet jejich útočné choutky zkrátka. Naopak sami jsme hrozili z brejků, které se ovšem proměnily ve festival spálených šancí. Několikrát zvonila konstrukce soupeřova zařízení a několikrát nás také vychytal velmi dobře chytající gólman Blacků. My jsme dostali za celou dobu pouze dva góly, a když jsme se nadechovali k závěrečnému odporu, tak nám teprve soupeř ukázal, jak že se ty góly dávají. Výsledkem byly ještě další tři góly do sprchy a celkově trochu zbytečně vysoká prohra 5:0.

Po výprasku jsme vyrazili objevit lokální asijskou kuchyni do místního China townu a doufali, že v další zápase budeme jásat minimálně tak, jako roztomilý méďa na podsedáku. Bohužel jásání vydrželo jen chvíli.

Druhý zápas s Kolínem byl z naší strany útočněji laděný. Už první třetina o tom vypovídala, kdy jsme třikrát protrhli síť, soupeř nám odevzdával balóny ve vlastní rozehrávce, neboť jejich rozehrávka asi ještě byla na cestě z Kolína. Naše polevení v obraně dostalo Kolín do hry a s překvapením všech jsme začali dostávat i góly a to i ve vlastní přesilovce. Sice jsme náš gólový účet navyšovali a udržovali profesorské vedení o jednu branku, ale klukům z Kolína se to už přestalo líbit tak vyrovnali stav a s tím už se nám nic nepodařilo udělat. Konečné skóre 6:6.

Pouhý bod z tohoto turnaje je zklamání. Po dobrém výkonu v prvním zápase a první třetině druhého zápasu, jsme projevili panterský syndrom, který umíme nejlépe na mužském áčku a dali jsme soupeři klasicky čuchnout. Tentokrát to pro nás už ovšem nedopadlo dobře. Je potřeba trénovat proměňování brejkových situací, protože tato herní činnost nás stála vyrovnanější průběh v prvním zápase.

Panthers Praha – Black Angels  0:5

Panthers Praha – Pitbulls Kolín 6:6

Autor: Jirka Ptáčník