Elévové se zúčastnili neligového turnaje!

Elévové se již nemohli dočkat dalších zápasů a tak se jednoduše rozhodli, že čekat nebudou a vyrazili si zahrát na turnaj neorganizovaný florbalovou unií, ale spřáteleným týmem z Černošic, potažmo Dobřichovic.

Na turnaji byly dva naše týmy, dva týmy z Černošic a jeden z Dobřichovic. Vzhledem k tomu, že se florbal v tomto regionu teprve rozvíjí, tak jsme přijeli jako favorité. Soupeři byli na úrovni, na které jsme my začínali před několika lety, a tak nejnapínavější zápas přineslo střetnutí našeho rezervního týmu proti Černošickému áčku, který jsme těsně prohráli. Naše áčko naopak rozdělovalo vysoké porážky a tak jsme kluky nabádali, aby se soustředili především na kombinaci a držení míčku, což se někdy i dařilo a tak jsme mohli diváky potěšit krásnými akcemi. Turnaj jsme tak bezpečně vyhráli, respektive jsme byli třetí.

Hlavní bylo, že si kluci zahráli zápasy navíc a mohli si vyzkoušet věci, na které není v „normálních“ zápasech prostor a čas. Soupeřům podle slov jejich trenéra trochu spadl hřebínek a on tak bude mít trochu snažší práci je donutit, aby ještě na tréninku přidali (doufáme, že my jsme to těm našim naopak nezavařili :D ), což je pro florbal jedině dobře. Zároveň jsme navázali přátelské vztahy s oběma týmy (v podstatě se dá říct, že se jedná o jeden) a domluvili jsme se, že v této spolupráci budeme pokračovat a budeme se ji zároveň snažit prohloubit, za což jsme rádi, jelikož se ukázalo, že jsme si blízko nejen vzdáleností!

Autor: Jan Tůma (Gigi)