Junioři nadělovali na Kladně

První turnaj v roce 2017 čekal na Juniory, které los odeslal na výlet do nedalekého Kladna. Vzhledem k aktuálním klimatickým podmínkám buďme rádi, že se hrálo na nové hale Biosce a nikoli v tradiční nafukovačce, kde by se daly očekávat teploty okolo nuly. Cílem tohoto víkendu bylo urvat všechny body, abychom dali zapomenout na porážku v posledním kole.

V prvním zápase jsme nastoupili proti tou dobou poslednímu týmu tabulky – Kutné Hoře. Dalo se tedy očekávat, že se budeme trápit až do konce, jak je proti papírové slabším soupeřům naším dobrým zvykem. Kluci tyto předpovědi nečekaně rozmetali již v prvních několika střídáních, kdy soupeře svou aktivitou, pohybem a produktivitou odsoudili do role pasivního sparing partnera. Hráli jsme zodpovědně do obrany a naše útočné akce by jistě sklidily i vyšší hodnocení odborné poroty Krůšek – Tomeš. První a druhá třetina skončily shodně 5:1 pro nás a tak nebylo před poslední periodou moc co řešit. Zápas jsme si již zkušeně pohlídali a škoda je pouze to, že ze 3 (Hradec, Strnad, Škoda) parádně rozjetých hattricků jsme dokázali zkompletovat pouze jeden (Hradec). Zároveň se nám opět nepodařilo dosáhnout na achievement „zápas bez vyloučení, “ když menší trest obdržel Šimůnek. Sečteno podtrženo 14:5.

V mezičase jsme shlédli zajímavé utkání Kladna proti rezervě Bohemky a taky jsme navštívili místní vyhlášený bufet, který nás však kvalitou a nabídkou pokrmů mírně zklamal. Jediná nesmažená věc bylo totiž pravděpodobně pivo a tak jsme museli s velkou nechutí porušit životosprávu. Řízek s hranolkama, hodnocení 3/10.

Ve druhém zápase jsme vyzvali pražské Wizardy. Očekávali jsme náročný zápas, kdy nám soupeř nedaruje ani půl metru navíc. Soupeř praktikoval obdobný systém jako my, což klukům sedlo a tak byl průběh zápasu opět víceméně jednoznačný, a to i přesto, že se kouzelníci, vedeni snajprem Martinem Lazárkem, prezentovali velmi sympatickou hrou. Hrdinou sobotního odpoledne byl jednoznačně Adam Strnad, který sice v prvním zápase na hattrick nedosáhl, ale ve druhém tuto metu již bezpečně zdolal a dosáhl tak na celkových 5 gólů, čímž napodobil lídra kanadského bodování Tomáše Hradce. Velmi kvalitní výkon předvedli v obou zápasech také brankáři Cigler s Máčalou. Konečný stav druhého zápasu – 12:2.

Jsme spokojeni s 6 bodovým ziskem a také s převedenou hrou v obou zápasech. Děkujeme rodičům za podporu, klukům za odvedený výkon, panu vratnému, že nás ignoroval bo biatlon (gratulujeme Gabce) a panu Strnadovi za bezpečný odvoz. Pochvalu zaslouží také rozhodčí, jelikož v obou zápasech předvedli velmi dobrý výkon. Přejeme všem úspěšný vstup do roku 2017 a doufáme, že dnes dorazíte do Stodoly podpořit jak naše Ženy (15:00),tak následně Muže (18:00).

Panthers Praha vs. FBC Foxconn Kutná Hora 14:5 (online)

Panthers Praha vs. Wizards DDM Praha 10 12:2 (online)