Jan Slavata a jeho nová maska: „Chtěl jsem helmu, co pro mě bude něco znamenat!“

Od včerejšího večera mají Panteři zase co obdivovat. Brankář mužů Honza Slavata si totiž splnil svůj sen a nechal si na svou helmu vytvořit vlastní motiv, který zdobí velká STOPka na čele a Panter se lvem po bocích! Samotný gólman se nám o svém novém vybavení rozpovídal v krátkém rozhovoru.

1) Honzo, krásná helma, máme jen slova chvály, kdy tě poprvé napadlo udělat si vlastní nástřik? 
Děkuji za chválu helmy. Vlastní nástřik jsem měl v hlavě už přibližně rok. Chtěl jsem helmu, která mě i částečně vystihuje, co pro mě bude i něco znamenat. A potom stačilo kontaktovat FoxArt a ten z mých myšlenek udělal krásnou realitu.

2) Po vzoru Dominika Furcha (brankář Avangardu Omsk a české hokejové reprezentace, poz.red.) máš na čelní straně dopravní značku STOP, inspiroval ses u něj nebo jde jen o tvou iniciativu?
STOPku na své helmě má i více gólmanů. Ale je pravda , že právě na masce Dominika Furcha se mi moc líbila. Akorát jsem jí chtěl dát na čelo a ne jako Dominik dozadu. Líbí se mi, jak je helma jednoduše černobílá laděná a na čele tak vyniká výrazná rudá STOPka.


3) Text na zadní straně jistě nemusíme překládat, jeho znění jsi vymyslel sám, nebo se ti prostě někde zalíbil a chtěl jsi ho tam mít?
Myslím si, že každý gólman by chtěl, aby si o něm tohle soupeř říkal. Protože to znamená jen jedno, a to že chytá dobře a pomáhá svému týmu. Proto jsem to tam chtěl.

4) A poslední otázka, jak reagovali spoluhráči v týmu? Áčkaři jsou známí svým ostrým humorem, sklidil jsi chválu nebo kritiku?
Myslím, že klukům se helma líbila. Samozřejmě STOPkana mé hlavě jim po mém fatálu dává velkou šanci si šťouchnout, ale samozřejmě sklidila i velkou chválu. A myslím, že díky tomu budu nejhezčí gólman v soutěži Mužů B a C.

Díky za rozhovor a přejeme hodně štěstí v ostrých zápasech!

Autor: Paučis