Mužské Déčko poprvé bralo všechny body a se zápasy k dobru přezimuje na čtvrté příčce!

V pohodové, až téměř předvánoční náladě vyjelo ke svým posledním zápasům v kalendářním roce mužské Déčko na netradiční halu do Radotína (kluci z Berouna už asi měli dost svého svatostánku, kde se hraje 95% všech zápasů nižších soutěží), kde se utkali s Kubánským klanem C a podruhé v sezoně také s kluky z Žehrovic

Celý příběh pozdního nedělního výletu začal několik hodin před výkopem, kdy se zjistilo, že se stálice kádru Kocour rozhodl raději onemocnět a na poslední chvíli se tak sháněla náhrada. Volba padla na mladého Šimona Baumruka, který s povděkem opustil své dosavadní místo dvorního fotografa (které přenechal jiným, méně zdatným jedincům) a místo toho šel do druhé lajny k bratrům Bendíkům.

V prvním zápase proti céčku Kubánského klanu jsme byli od začátku lepším týmem na hřišti, drželi jsme balon a vytvářeli si jednu šanci za druhou (které končily většinou na naší neschopnosti rozumně zakončit z dorážky, respektive z rychlé kombinace). Hned na začátku se krásně uvedl právě mladičký Baumruk, který, sic se před zápasem obával výškové a věkové převahy svých soupeřů (věkový rozdíl činil v jednom případě uctivých 20 let), se ve svém prvním střídání v mužské soutěži blýskl krásně čistým hitem. Po pár minutách otevřel skóre Dan Bendík a chvíli před koncem třetiny zvyšoval krásným víkem na rozdíl dvou branek David Volek, na začátku druhé třetiny pak soupeř dokázal snížit, chvilkovou euforii ale nedokázal využít a dál jsme tak jasně dominovali, což později potvrdilo i několik poutníků, co v tuto nekřesťanskou hodinu zavítalo do ochozů. Na inkasovaný gól dokázal bleskově zareagovat Baumruk, který si tak ze svého premiérového zápasu za Déčko rovnou odnesl balonek za vikýř z půlky, a po něm také Dominik Korolus, který si se svou dorážkou dal sice načas, zavěsil ale nekompromisně. Do třetí třetiny jsme vstoupili s cílem navýšit vedení a po půl století vyhrát zápas o víc než o gól, což se sice ze začátku jevilo jako nesmysl, protože i přes pokyny trenéra Danečka jsme inkasovali, o chvíli později už jsme ale začali jeho přání plnit, protože Kubánský klan rezignoval na obranu a začal dostávat jeden gól za druhým. Nejprve se prosadil do té doby střelecky aktivní, gólově mlčící Tomáš Pauček, který se podle slov svědků na chvíli proměnil v Lukáše Pokorného a vysoký balon z půlky dokázal bekhendovým volejem z rohového puntíku usměrnit za záda gólmana, poté ho napodobili Luboš Berka, Petr Benedikt a podruhé zápase Dan Bendík a když prvně jmenovaný nevyužil v závěru další dvě šance, odcházeli jsme ze zápasu s výsledkem 8:3 v kapse.

Přestávku jsme si zpříjemnili sledováním záznamu z hokeje a také pozorováním dalšího vyhroceného zápasu „budulínků, alias koloušků“, se kterými jsme měli tu čest už v minulém kole a kteří i tentokrát hráli podle stejných not, jako před třemi týdny (jen tentokrát vyhráli).

Druhé utkání začalo znovu náporem Panthers, tentokrát to ale byl soupeř, kdo udeřil jako první. Chyběla nám rychlost a lepší využívání nabídnutých pozic, což se projevilo na mírné frustraci, která se honila v našich hlavách. Po důrazném proslovu trenéra Danečka (jehož přesné znění je nepublikovatelné, na přání můžeme převyprávět) jsme přidali na aktivitě a postupně převzali otěže zápasu, který jsme na konci druhé části dokázali otočit brankami Ondry Bendíka („není důležité jak hraješ, ale musíš si to umět cvrnknout s bráchou“) Školky („golfový nápřah z půlmetru“). Po necelé půlminutě třetí třetiny jsme sice dovolili Žehrovicím vyrovnat, podruhé jsme si s nimi ale body dělit nechtěli a po přesných zásazích Luboše Berky, Kuby Havlíka a Adama Nováka (který se trefil údajně po šesti letech bez branky) jsme bez větších problémů zvítězili 5:2!

Poprvé v sezoně jsme oba zápasy víceméně odehráli aktivně a tak, jak jsme si řekli. Všude jsme byli dřív a byli jsme střelecky aktivnější než oba soupeři a výjimečně se nám dařilo tuto převahu využívat (a to ve více lajnách, než v jedné). Děkujeme soupeřům za pohodovou a fair-play atmosféru, fanouškům za podporu a přejeme příjemné svátky s dobrým startem do nového roku! Uvidíme se 14. ledna na Radlicích.

Panthers Praha D – Kubánský klan C 8:3 (2:0, 2:1, 4:2)
Panthers Praha D – Blue Horses Žehrovice B 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)

Autor: Paučis