Další těsná výhra venku a Vánoce na špici

Do Liberce už jsme přijížděli po odehraném skoro celém kole a věděli jsme tedy, že pokud chceme Vánoce strávit jako nováček na úplné špičce ligy, tak musíme nejen vyhrát, ale to tak aspoň o tři góly, což se u nás z dlouhodobého hlediska jeví jako značný problém, ale nálada a optimismus mluvily jasnou řečí.

Malinko někde vzadu v hlavě byla vzpomínka na první střetnutí a nepříjemnou prohru v prodloužení, které tehdy přihlížela naše největší domácí návštěva kolem 300 diváků, ale tyto vzpomínky jsme zaplašili jednoduchým a pohotovým zaklínadlem „náhoda“. Soupeř, přestože doma, nastoupil bez několika opor a jen v jedenácti hráčích, z nichž jeden se podle slov domácích nepříjemně zranil ještě před zápasem (říkali doslova, že se vyndal), takže tempo zápasu tomu trochu odpovídalo, navíc převaha zkušeností byla jednoznačně na straně soupeře, kdežto nás mohli směle a popravdě titulovat mladíky.

Do vedení šel ale samozřejmě soupeř, který využil naší chyby, vedení jsme si ale celkem rychle vzali do svých rukou a od druhé půlky první třetiny do zhruba poloviny zápasu jsme převzali nad děním na hřišti kontrolu a obléhali jsme branku našich severních příbuzných velmi dobře, nechyběly střely z dálky (hřiště bylo skoro čtvercové, takže pro naše snajpry to nebyl problém) a ani kombinace, které jsme poté, co jsme získali vedení 1:4 začali dovádět místy až k nechutné absurditě (prostě jsme to nebyli schopní dát jednoduše a překombinované akce tam nepadaly) a nebo jsme nechali vyniknout výborného brankáře domácích. Hubené vedení pak ve chvíli, kdy jsme si vybrali svojí slabší chvilku, vyústilo ve dva slepené góly domácích a jednogólové vedení jakoby nám vzalo veškerou pohodu a jistotu a jako bychom se báli o výsledek. Schylovalo se tedy ke klasické třetí třetině, která má vše rozhodnout a to bez ohledu na to, zda hrajeme o první místo se soupeřem, který aspiruje na play-down. Sice jsme v zápase byli vyloučení jen dvakrát (pochvala), tak ve druhém našem oslabení soupeř vyrovnal a v chlapech, co ještě před chvílí vypadali, že to hrají z donucení a první občanku dostali v době, kdy půlka našeho kádru byla teprve v porodnici, začala jiskřit touha po bodech. Jenže specialista na takové zápasy Jarda Janoušek přidal další dva body (celkově v zápase 4+1) a přestože jsme ještě soupeři dali čuchnout, tak zase vezeme venkovní výhru o gól.

Vánoce tedy strávíme sice na prvním, ale pouze děleném, místě a jestli zaslouženě nebo ne bude teď na pár dlouhých zimních večerů pouze předmětem vášnivých debat. Rozhodne se ale již 8. ledna doma ve Stodole, kdy k nám přijede nikdo jiný, než skutečně první Turnov. Myslete na to při své každodenní hostině!

14. kolo Národní ligy západ: FBC Panthers Liberec – Panthers Praha 5:6 (1:2, 2:2, 2:2) online