Mladší žáci už podruhé vyloupili Hagibor

V rámci 6. hracího kola zavítali Mladší žáci, tak jako před třemi koly, do haly Hagibor a návrat to byl vítězný.

Přítomní diváci měli dojem déjà vu, alespoň co se prvního soupeře týče. Ano, tím soupeřem byl opět celek z Chodova. Naši kluci a holky začali velmi svižně a v čase 3:09 už vedli o 4 branky, když na palubovce úřadovala hlavně křídla Míša Petráň – Jára Petrák, a krásným gólem přispěl i Matyáš Uher. Autor článku se nepřepsal, za Pantery v kategorii mladších žáků nastoupila i dvě děvčata, Katka Strnadová a Adéla Niederlová. Okolo stojící diváci marně lovili v paměti, kdy že nastoupili a hráli v této kategorii u Panterů holky a kluci společně. A bylo patrné, že se tato neobvyklá situace mírně projevovala i na samotných hráčích. Naštěstí ale pouze v předzápasových rituálech a pak na střídačce, kdy seděli kluci pohromadě, holky pohromadě a mezi nimi 2 – 3 metry území nikoho. Na parketách však Panteři hráli jako jeden tým. Brzký 4 gólový náskok určil role zápasu, málo nebezpečný Chodov a zápas kontrolující Panteři. S postupem času narůstal náš náskok díky gólům Marka Urbana a především hattricku Járy Petráka. Chodovu se podařilo přeci jen z těch několika málo střel jeden gól vsítit a pokazit tak čisté konto velmi dobře chytajícímu Adamovi Šejvlovi. Konečných 7:1 vcelku jasně vyjadřovalo naší převahu a poukazovalo i na naše ambice v tomto turnaji.

V druhém zápasu turnaje jsme poměřili síly s domácím týmem Bohemians. Dalo by se říci tradiční soupeř, hratelný soupeř, ale tak nějak se nám proti němu nedaří. Ne však dnes. Ze strany Panterů vše začalo krásnou střelou eléva Ondry Suchánka, šla jen kousek vedle a hned na to následovala hezká kombinace zakončená Míšou Petráněm, ale gól z toho nebyl. Míša si musel ještě chvíli počkat, ale v čase 4:25 se dočkal a otevřel u Klokanů náš účet. Vstřelený gól jakoby zařadil celému zápasu vyšší rychlostní stupeň a hra se najednou přelévala z jedné strany na druhou. A protože Marek Urban spálil i své dvě šance z rozehrávek na konci prvního poločasu, šlo se do šaten za těsného stavu 1:0. Ve stejném tempu začal i druhý poločas. Bojovnost zdobila náš tým a díky ní mohl Dominik Barták zvýšit vedení na 2:0. Klokani nechtěli dát svojí kůži lacino. Důkazem budiž řada skvělých střel na naši branku a ještě lepších zákroků našeho gólmana Adama Šejvla. V čase 5:10 Míša Petráň 2x za sebou pálil slepými ze své obvyklé pravé strany, a protože to nešlo zprava, tak to zanedlouho zkusil zleva a úspěšně. 3:0. Ihned po vhazování Jára Petrák dokázal proháčkovat míček až k brankaři, ale za jeho záda už ho nedostal. Nevadí, stejně to byl Jára, který zvyšoval na 4:0 a účet u Klokanů uzavřel na 5:0 Tonda Ježek z volného úderu. A protože gólem neskončila ani klokaní kombinace 3 na 1 v samém závěru utkání, mohl si Adámek připsat zasloužené čisté konto.

Před finálovým zápasem vyměnili Panteři trenéra a jako šéf lavičky se představil místo Lukáše Jenšíka Jarda Janoušek. Finálovým soupeřem se nám stal díky skóre tým z Kladna. A alespoň během první půle to vypadalo, že z Kladna přijeli nejen hráči ale i rozhodčí. Do zápasu vstoupili Kladeňáci s větší bojovností, což se začalo projevovat v podobě počátečního tlaku. Panteři už už začínali srovnávat se soupeřem krok, když přišla první pohroma. Volný úder, nerozebraní hráči a na tabuli se rozsvítila jednička na straně Kladna. A o 20 vteřin později bylo ještě hůř, to už tam svítila dvojka, protože vybojovaný míček v rohu hřiště dokázali hráči Kladna uklidit za záda našeho gólmana. Ale jak už jsem psal výše, bojovnost zdobila náš tým a rozhodně naši borci nesvěsili hlavu. Po individuální akci začínající u vlastní branky Jarda Petrák snížil na 2:1, hned vzápětí následovala nastřelená branková konstrukce z jasné gólové pozice od Míši Petráně a dorážka Járy – 2:2. Když už měl Jára ten střelecký den, tak gólem skončila i střela, nebo spíš nahození míčku, z naší poloviny hřiště na branku, 3:2. Druhý hattrick dne a otočení skóre během minuty a půl. Velká škoda, že stav nevydržel do klaksonu oznamující konec první půle. Nechybělo mnoho. Přesně 10 vteřin po Adámkově akrobatickém vykopnutí míčku. Mám to stále v hlavě a nebojím se to nazvat zákrokem dne. A asi tak 1 vteřina při poslední kladenské střele prvního poločasu následující po ztrátě míčku, která ale k naší smůle skončila gólem.  S druhou půlí vše začalo nanovo. První tentokrát kousli Panteři. Ondra Pokorný zpoza půlící čáry vystřelil a k překvapení všech se míček třepotal v brankové síťce jak třeboňský kapr v keseru. Kladenská brankařka ale jinak chytala báječně a Dominikovu následující šanci chytila přímo zázračně. Netrvalo dlouho a Kanonýři utekli naší obraně a situaci 3 na 1 vyřešili s přehledem. Srovnáno 4:4. Hra nabrala na obrátkách a hrálo se nahoru dolu se zajímavými situacemi na obou stranách. Po jedné takové dorážkou Míša Petráň naklonil misku vah zápasu opět na naši stranu. Těsné vedení našeho týmu nasvědčovalo tomu, že závěr bude těžký a soupeř sáhne i ke hře bez brankaře. Proto minutu před koncem zápasu si Panteři vzali timeout, vyjasnili si, co chtějí, co budou hrát a to pak předvedli i na hřišti. Výsledek 5:4 se nerodil lehce, ale chutnal krásně.

Pochvalu zaslouží celý tým za svoji bojovnost, nasazení a soudržnost, protože na konci turnaje už neseděli na střídačce kluci a holky zvlášť, ale všichni pospolu jako jeden tým. Vítězství na turnaji nás opět posouvá do prvního koše a máme tak šanci obstát mezi nejlepšími.

Panthers Praha – Fat Pipe Florbal Chodov 7:1
Panthers Praha – FbŠ Bohemians DDM Praha 7 5:0
Panthers Praha – Kanonýři Kladno 5:4

Děkujeme panu Urbanovi za parádní článek a těšíme se na další spolupráci :)