PREVIEW: Když se devět pere, desátý se směje. Na Radlice míří Tigers a Kostelec

V Sépiácích se mohou cítit jako v ženské reprezentaci. Sice na rozdíl od ní vědí co hrát, mají sympatického kouče (tedy žádného) a pravděpodobně nedostanou kotel od libovolné země severně od České Lípy, přesto si i oni mohli užít „reprepauzu“ – jen v jejich případě trvala téměř šest týdnů! A zatímco si dopřávali odpočinku, zbytek ligy nelenil a úspěšně se vymlátil se mezi sebou…

Dvanáct bodů z šesti zápasů bylo celkem slušným počinem, kluky v oranžových dresech ale stále mohou mrzet tři remízy z prvních čtyř utkání. Po asi zasloužené plichtě s Kolínem přišly dvě zbytečné a tolikrát omílané ztráty s Vosami a Pečkami, minulý turnaj v Mělníku pak přišel vytoužený návrat na vítěznou formu a nebýt střelecké impotence, Lvi Banko i Ruzyně si pravděpodobně odvezou domů brzkou listopadovou nadílku. Teď je však čeká nová výzva, na legendárním kluzišti v Radlicích se pokusí stáhnout desetibodový náskok prvních Pátečníků, co všechno je v sázce?

Turnaj k dobru, přesto pořád druhé místo

Asi málokdo počítal s tím, že dva body náskoku na třetí místo budou při „posazení“ na dva zápasy stačit, přesto se nepravděpodobné stalo skutečností. A tak, zatímco většina Sépiáků sháněla vánoční dárky či si dokola pouštěla upoutávky na Hvězdné války, ostatní týmy v lize se úspěšně vymlátily mezi sebou a byť je nyní třetí Ruzyně jen o bod zpátky, drží stále stříbrnou příčku, ze které ztrácí ne tak propastných 10 bodů na první Kolín. A proč ne tak propastných? Právě hlavní soupeř „eFka“ má odehráno o dva zápasy více, navíc je v osudí ještě jeden vzájemný souboj a pokud vše půjde tak, jak si fanoušci přejí, může se jejich náskok stáhnout na pouhý bodík a jak už dokázala nedávná minulost, ten se dá ztratit prakticky s kýmkoliv, jehož florbalové dovednosti končí u držení hokejky za správnou stranu.

Známý sok Panterů a nováček

A kdo že jsou sobotní soupeři, kteří přijedou na Radlice? Tím prvním je nově založená, v pořadí již pátá rezerva bývalých Athletics, nyní nesoucích název Prague Tigers (aby těch Tigers nebylo v Praze málo), v tuto chvíli se spoléhající hlavně na výpomoc spoluhráčů z Tigers B – Tomáš Táborský a Vilém Bodlák společnými silami nasbírali už 26 kanadských bodů, což z nich dělá nejproduktivnější duo v lize. Další kluk z „Béčka“ navíc figuruje v pětce nejlepších gólmanů, a to s průměrem pouhých 2,33 branky na zápas. Tigers mají druhý nejproduktivnější útok hned po Kolínu, zároveň však čtvrtou nejhorší obranu, jak se s tím v ranních hodinách popasují Sépiáci?

Vlci z Kostelce nad Černými lesy už jsou o něco známějšími soupeři, Sépiáci s nimi ještě nesehráli ani jedno utkání, z historických análů se však dohledala jejich vzájemná bilance s Panthers, která je poměrně jednoznačná – 5 zápasů, 15 bodů, skóre 42:10 hovořící právě pro „majitele“ kluků z Prahy přímo vyzývá k tomu, aby se v nastaveném režimu pokračovalo i nadále. To ale nebude tak jednoduché, Kostelec sice za osm zápasů nasbíral pouze 9 bodů, úspěšně ale trápil jak Kolín (4:5), tak i Poděbrady (5:6) a právě Tigers (4:7). Houževnatý výběr z východní části ligy doplácí právě na ztracené vyrovnané zápasy, poštěstí se mu v sobotu?

Nejlepší obrana bez jasných lídrů, přesto s dobrou formou

Hodně zajímavá je situace i v Sépiácích. Nováček ligových soutěží má na jednu stranu nejlepší obranu v celé soutěži (13 inkasovaných branek), kterou diriguje výbušný element Marek Máčala, jež s 2,17 brankami na zápas kraluje gólmanským statistikám, směrem dopředu už je to však horší – 24 vstřelených branek je v této disciplíně řadí na poslední místo, společně s Vosami a Ruzyní. To se ale může brzo změnit – už minulý turnaj dokázal, že kluci střílet góly umí, navíc k tomu lze připočíst aktuální formu některých borců, kteří mimo královskou kategorii reprezentují i další družstva v oddílu – Dan Ježil za poslední turnaj na juniorské lize nasbíral 6 kanadských bodů, jeho kolegové Petr Lávička s Fandou Štíbrem 3, respektive 2 body, Tomáš Pauček o jednu mužskou ligu výš řídil zápasy Panterů pěti body včetně proměněného nájezdu a do Sépiáků se konečně po půl roce vrací klubový invalida Šimon Baumruk, který při svém debutu minulý týden sestřelil juniory z Příbrami hattrickem!

Zdá se, že se tak blýská na lepší útočné časy a to na všech frontách, jen ve větší míře, než tomu bylo doteď. Každý zúčastněný už se totiž alespoň jednou zapsal do statistik, vedoucí trio Tomeš-Pauček-Halamíček senior pak drží standart bodu na zápas. K životu se probouzí i kanonýři Lávička, Ježil a Vobecký, statistiky si začínají zlepšovat i obránci, bude to Radlický koncert?

Poky, Poky, Pokornýýý a grilovačka

Pro všechny fanoušky, kteří váží cestu do Radlic, máme navíc i několik lákadel. Kromě kvalitního floriáše a příjemné atmosféry, které nabízíme každý turnaj, je připravena řada dalších doplňků. Pravděpodobně se bude konat pozápasová grilovačka, pozvat Vás můžeme na cukroví a koledy, sladkou třešničkou na dortu pak bude aktivní účast chlapce, jež se málem dostal do výběru prvoligového Startu a který jako jeden ze dvou neprošel předsezónním sítem přijetí do Sépiáků, a to z důvodu, že na to nemá čas a dostatek kamarádů. Lukáš Pokorný válí v Národní lize a právě v sobotu si splní dětský sen, když oblékne oranžový dres, u takové historické chvíle je třeba být, že? Pokud si však čas nenajdete, smutnit také nemusíte, bude pro Vás připraven podrobný on-line přenos a samozřejmě pozápasový sestřih nejlepších akcí.

Tak v sobotu na viděnou!

10:10 Sépiáci – Prague Tigers E
13:40 Sépiáci – Vlci Tatran Kostelec