Starší žákyně i v minimálním možném počtu sbíraly body!

Panterky ukázaly svojí bojovnost a vyhrály dva zápasy ze tří a to bez střídání!

FAT PIPE FLORBAL CHODOV blue x Panthers Praha

Vypadalo to, že turnaj pro nás nezačal moc slibně, když jsme se místo v 8 hráčkách sešly jen ve 4 (počítáno i s gólmankou). Nicméně jsme si řekly, že v zápasech necháme všechno a nedáme naší kůži lacino. Útěchou nám měla být sestava našich prvních soupeřek, kterých bylo jen o jednu hráčku víc. Po pár minutách zápasu musela trenérka holky dokonce brzdit, jak se rozlítaly po hřišti. Naše vůle vyhrát byla obrovská a tak jsme po první půlce zápasu vedly 2:1. Ve druhé polovině jsme ještě vylepšily naši kombinační hru, bylo vidět, že holky o sobě na hřišti vědí a dokážou si přihrát, mnohdy i před prázdnou bránu, kterou jsme ne vždy trefily. Na náš další gól dokázaly soupeřky odpovědět ještě jedním svým, nicméně jim to nestačilo a body jsme braly my.

Florbalová akademie MB DB x Panthers Praha

Před druhým zápasem holky měly jen krátkou dobu na odpočinek (jeden zápas). Nastoupil proti nám papírově lepší soupeř, který měl 3x více hráček. Přesto jsme to byly my, kdo se radoval z prvního gólu! Byl to náš první a bohužel také poslední gól v tomto utkání. Soupeřky dokázaly otočit dvěma góly a nám ve vyrovnání stála tyčka soupeřovy branky. Ke konci utkání byl protihráčkám písknutý ještě nájezd, který proměnily. Nicméně výsledek v tomto utkání nebyl důležitý. Když pomineme, že soupeřova gólmanka zachytala opravdu dobře, holky pořád makaly až do konce a měly hodně šancí, které se jen nepodařilo proměnit. V posledních minutách jsme začaly napadat soupeře i za brankou a trenérka se nestačila divit, kde se v holkách bere tolik energie. Pochvalu zaslouží naše hráčky i za to, že minimálně v první polovině zápasu jsme byly na hřišti lepším týmem.

FBC Rafanky Kutná Hora x Panthers Praha

Do třetího zápasu o umístění proti nám nastoupily domácí hráčky v sestavě 10 + 1. A opět jsme to byly my, kdo se radoval z prvního gólu. Tentokrát jsme si už vedení nenechaly utéct. Ač se to zdá nemožné běhaly jsme na hřišti více než soupeř. Opět mi nezbývá nic jiného, než holky pochválit za nasazení, které předvedly. Zápas mohl skončit více než našimi 8 góly, kdybychom trefovaly prázdnou branku. Nicméně jsme vyhrály a umístily se tak s nejnižším možným počtem hráček na celkovém třetím místě.

Závěrem bych holky chtěla moc pochválit za nasazení, bojovnost a disciplinovanost, kterou v zápasech předvedly. Zvládaly se ukázkově vracet do obrany a nevypustily ani jeden souboj. Perfektně jsme bránily osobně a to nejen standartní situace. Bylo vidět, že mnohdy soupeřky nevěděly, co s námi. Skvěle nám taky zachytala Jana v brance, bez které by výsledky nemusely být tak růžové. S dnešním výkonem by holky mohly být za vzor nejedné naší ať už mužské nebo ženské kategorii. Ještě jednou díky!

Panthers Praha – Florbal Chodov 3:2
Panthers Praha – FA MB D. Bousov 1:3
Panthers Praha – Kutná Hora 8:4

Autor: Eliška Škvorová