Muži pokračují v sérii

V neděli večer Muži nastoupili k poslednímu domácímu utkání v tomto roce a do Střešovic přijel tým z jihu Čech, FbC Strakonice a analytici se přeli o to, zda konečně se podaří domácím vyhrát s výraznějším brankovým rozdílem (připomeňme, že dosud jsme rekord drželi ze zápasu s Chomutovem, kde jsme získali neuvěřitelný rozdíl tří branek a následovaly právě Strakonice o dvě branky).

Soupeř přijel navíc ve trochu užší sestavě, takže se očekával bezstarostný a hlavně jednoznačný zápas, což se nakonec projevilo jen částečně. Konečný výsledek 11:6 vypovídá jednoznačně, ale průběh zápasu a vývoj skóre odpovídal spíše vyrovnanějšímu utkání a výrazněji jsme odskočili až ve třetí periodě a to přestože jsme měli často jasnou převahu, byli většinou na míčku a vypadali jsme u toho lépe. Jenomže soupeř, přestože byl v počtu 11 hráčů do pole, srdnatě bojoval celý zápas a hrál přímočaře a to nám několikrát přineslo velké problémy a inkasované góly, oproti zápasu u nich doma to byl úplně jiný tým i zápas.

Zaznamenali jsme několik individuálních bodových zisků (Jarda Janoušek, Matěj Lubenský, Lukáš Tomeš a Lukáš Pokorný), ale daleko zajímavější je další achievement, který si náš tým odemknul, kterým je Odehraj zápas bez vyloučení. Ovšem nutno dodat, že to je jenom číslo a i tak ale bohužel nejsme úplně spokojeni s tím, jak jsme zápas zvládli mentálně a někteří naši hráči v této dlouhodobé bitvě zase pár bodů ztratili. Rozhodčím se zápas úplně nepovedl, zejména začátek, který to ovlivnilo, ale tohle nás prostě nesmí tolik rozhněvat a podráždit.

13. kolo Národní ligy západ: Panthers Praha – FbC Strakonice P.A. 11:6 (3:2, 4:2, 4:2) online