Mladší žáci B vyzkoušeli novou taktiku nového trenérského dua!

K prvnímu zápasu o postupu do vyššího koše museli mladší žáci cestovat až do dalekých Sedlčan. Tentokrát s nimi vyjeli i dva trenéři s minimem zkušeností, kterým byl před turnajem určen jasný cíl nesestoupit!

V prvním zápase jsme se střetli s hráči Kutné hory. Do zápasu jsme vstoupili velmi ospale, soupeř nás přehrával a podařilo se mu rychle ujmout vedení. Po několika promluvách k hráčům ohledně jejich nasazení jsme konečně také ukázali, že umíme i útočit. Hra se postupně vyrovnala, bohužel se nám nepodařilo skórovat a sami jsme dvakrát inkasovali. Dvě minuty do konce prvního poločasu jsme si dokázali vytvořit obrovský tlak, ale gól jsme z toho nevytěžili a tak jsme šli do rohu za stavu 0:3 pro soupeře. Do druhé poloviny jsme vstoupili stejně jako do té první a soupeř si vytvořil několik šancí a my jsme mohli pouze děkovat opět skvěle chytajícímu Tomáši Brabcovi. Osm minut před koncem se na to mladý trenérský tým ve složení Ježil, Vobecký už nemohl koukat a vzal si oddychový čas. Pauza nám pomohla a najednou jsme byli mnohem aktivnějším týmem a brzy jsme snížili po střele Karla Lipovského na 1:3. Bohužel i přes tlak až do konce zápasu jsme toho více nestihli a tak jsme první zápas prohráli.

Před druhým zápasem s Benešovem byli kluci nabádáni, aby začali hrát hned od začátku a pak se to nesnažili zvrátit na poslední chvíli. Kluci uposlechli a už od začátku soupeře mačkali jak citrón, ovšem znovu narazili na produktivitě a z prvního gólu se radoval soupeř. Chvíli nato jsme měli velkou šanci my ovšem gólu zamezila hokejka hozená do cesty Šimonovi Jelínkovi a následovala tří minutová přesilovka. V té jsme si sice nějaké šance vytvořili, ale bohužel jsme dokázali vsítit pouze jeden gól z hole Davida Slabého. Když se znovu začalo hrát pět na pět, tak jsme pokračovali v našem tlaku, ovšem skórovat dokázal pouze soupeř a to hned dvakrát. Tudíž stav o pauze 1:3. Ve druhé půli jsme znovu pokračovali v tlaku a brzy to přineslo ovoce, když podruhé v tomto dni dokázal skórovat Kája Lipovský. Načež soupeřovi trenéři začali dost aktivně diskutovat s rozhodčími o hře v brankovišti (my jsme si ničeho nevšimli) a mezi tím co se soupeř hádal, kluci dostávali taktické pokyny. Asi v polovině druhého dějství se nám podařilo vyrovnat, to když Šimona Jelínka už nedokázala zastavit žádná hokejka. Tři minuty před koncem si soupeř vybojoval standardku a vzal si time-out, zřejmě s cílem nakreslit nějakou variantu rozehrávky. Na to jsme my reagovali pro změnu tím, že jsme kluků nakreslili jak bránit standardní situaci. Po chvíli zazněla siréna, avšak rozhodčí ještě téměř dvě minuty stáli u stolku a diskutovali s pořadateli. Když konečně usoudili že je vhodný čas hrát, byli jsme pro změnu proti my. Vzali jsme si také oddychový čas s cílem zmást soupeře a to se dokonale povedlo. Soupeř, rozhodčí ani diváci v hale nevěděli co se děje a dokonce se i chvíli diskutovalo, odkud a kdo bude rozehrávat. Tento zvláštní tah se na soupeři zřejmě podepsal a do konce zápasu už jsme hráli pouze my. Na neštěstí jsme nezvládli skórovat a tak jsme se kvůli horšímu skóre chystali na souboj o sestup!

V posledním zápase o umístění nás čekal soupeř FBK Draci. Kluci byli varováni zejména před něžným pohlavím z řad soupeřova týmu. V zápase jsme byli od úvodu aktivnější a měli více ze hry. Soupeř si dokázal vytvořit šance pouze tím, že přihrál jedné z jejich dívek, která se pokusila přeběhnout hřiště. To však naši obránci většinou dokázali včas zastavit. A tak jsme se konečně také dostali do vedení my a to hned  v podobě dvou branek, když dokázali rozvlnit síť do obrany přesunutý Kuba Neuberg a třígólový Karel Lipovský (musíme dodat, že na to potřeboval více příležitostí :) ) . Po přestávce se utkání začalo vyrovnávat a kluci s pocitem, že už to mají v kapse začali laxně bránit a naprosto přestali běhat. Bez následku vstřeleného gólu hlavně díky opět skvělému brankáři Tomáši Brabcovi, který dnes předváděl lepší výkony v bráně než jeho kolega Tomáš Kafka, na florbalovém mistrovství světa. Ve snaze uklidnit hru Matěj Ďurina přimáčkl míček nohou k mantinelu a následovalo oslabení za zdržování. To jsme naštěstí přežili bez úhony a kluci znovu zvýšili tempo. Ve snaze se zápasem ještě něco udělat si soupeř vzal oddychový čas. A následovala stejná taktika jako předtím, vzali jsme si time-out hned po soupeři (ten si to uvědomil dříve než předtím Benešov). Tento tah oba rozhodčí ohodnotili smíchem a jeden dokonce i komentářem, „Ježíši vy už sem nejezděte“.  Snažili jsme se klukům především říci, aby už utkání dohráli v klidu bez inkasované branky. To se bohužel nepovedlo a soupeř minutu před koncem snížil. Naštěstí už se na víc nezmohl a tak jsme mohli slavit záchranu.

Kluci nepřevedli vůbec špatný výkon. Bohužel se předvedenou hru nepodařilo přeměnit v dobré výsledky. Tak budeme doufat, že se to do příště zlepší. Děkujeme všem hráčům za pohlednou hru a rodičům za velkou podporu i v takto vzdálených končinách!

Panthers Praha – Fbc Kutná Hora  1:3

Panthers Praha – SK Florbal Benešov  3:3

Panthers Praha – FBK Draci  2:1

Autor: Mesut (Dan Ježil)