Dorostenecká bída, ale pravá panterská bojovnost

Poslední kolo 1. dorostenecké ligy letošního kalendářního roku nás zavedlo do Mladé Boleslavi.

První zápas jsme sehráli s týmem FAT PIPE Florbal Chodov. Od začátku jsme věděli, že je pro nás tento tým hratelný, ale také že to bude velice náročný zápas, jak po herní, tak i po fyzické stránce. Bohužel jsme se museli obejít bez kapitána Jiřího Wolajnyka i jeho asistenta Johna Hodka. Po úvodních dvou střídáních svítilo na tabuli skóre 2:0 pro hráče Chodova. Poté se nám podařilo snížit na 2:1, když krásnou backhandovou střelou překonal gólmana Kryštof Malý. To ale bohužel bylo vše, co jsme předvedli. Po nevydařené úvodní části jsme sáhli k několika změnám a do druhé třetiny jsme vstoupili s odhodláním a chutí zkusit nepříznivý výsledek zlomit, nebo alespoň soupeře potrápit. Stal se ale pravý opak. Neplnili jsme pokyny trenérů a nechali jsme Chodov dělat si co chce. Jen jsme naivně běhali za balónkem. Na konci zápasu tedy svítilo skóre 12:1 pro Chodov. Pochvalu si opět vysloužil gólman Matěj Ptáček,  který opět předvedl, že patří mezi gólmanskou extratřídu.

Od druhého utkání s pražskými Bohemians jsme si slibovali lepší podívanou a kluci se mohli předvést. Inkasovali jsme však znovu dva rychlé góly, a dostali se tak pod tlak. Stažení na dvě formace přineslo ovoce, když se nejdříve trefil Vávra, a po něm Mattes, který chladnokrevně zakončil do prázdné brány tvrdou pumelicí, která skoro protrhla síť. Nedůraz a chyby v rozehrávce nás stály zápas. Na konci utkání už jsme jen korigovali z hole Petráka. Opět vynikající výkon Kobzy nás zachránil od většího debaklu.

Děkujeme rodičům za trpělivost a podporu. Přejeme příjemné prožití Vánočních svátků a těšíme se na začátku příštího roku. Děkujeme i klukům, že nic nevzdávají.

Panthers Praha – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 1:12

Panthers Praha – FbŠ Bohemians DDM Praha 7 3:7

Autor: Chorche (Jiří Wolajnyk)