Starší žáci A neudrželi první koš a sestoupili zpět do druhého koše

Starší žáci A se o víkendu vydali bojovat o udržení v elitním turnajovém koši do sportovní haly v pražském Jižním městě.15317911_10154731913679378_6893543864468997582_n

Úvodní zápas jsme hráli proti Tatranu Střešovice. První třetina byla jednoznačná, díky nedůraznosti našich hráčů ve velkém brankovišti a v jeho okolí vyhrával Tatran 7:3. V této třetině byl Tatran lepší – byl více důraznější, kombinačnější a střelecky úspěšnější. Druhá třetina byla lepší. Přestali jsme se bát a začali jsme hrát důrazněji. Bohužel jsme nedokázali vyrovnat a prohráli jsme 10:6.

Dalším soupeřem byl vítěz minulého turnaje Florbal Chodov. Začátek utkání byl velmi podobný tomu prvnímu. Prohrávali jsme 0:3. Prvních pár minut druhé třetiny jsme byli rovnocenným soupeřem Chodova. Začali jsme běhat, být důraznější a lépe si nahrávat. Bohužel opět selhala koncovka a proto síťku branky soupeře rozvlnil jen jeden gól z hokejky Karla Petráka. Konec druhé třetiny jsme opět nezvládli a prohráli 1:6.

V posledním zápase nás čekal boj o sestup. Naším soupeřem byl tým Black Angels. V první třetině jsme byli Blackům vyrovnaným soupeřem. V druhé třetině nám kapitán „Černých andělů“ dělal velké problémy. Na hřišti si dělal prakticky co chtěl. Našimi obránci procházel hladce, jako „meč tělem“. Z toho vyplynulo že nám dal dva góly. V poslední třetině jsme se zlepšili, vytvořili jsme si řadu krásných šancí, při kterých se divákům úžasem motala hlava. V brance soupeře však skončila jen jedna střela. V závěru zápasu nám soupeř dal ještě jeden gól a my tak prohráli 1:5.

Panthers Praha – Tatran Střešovice 6:10

Panthers Praha – Florbal Chodov 1:6

Panthers Praha – Black Angeles 1:5

Autoři: Lukáš Vejlupek a Lukáš Bárta