Z domácích zápasů berou Ženy B bod

Netradiční trenérská dvojice zaskakovala na domácím turnaji Žen B.

img_0274Především Eliška byla naprosto nadšená, že bude mít na střídačce bratra a to se ještě na jejich společnou premiéru přišli podívat jejich rodiče (kterým samozřejmě jako vždy děkujeme za podporu :) Podle umístění soupeřek v tabulce jsme čekali velice těžký turnaj (obecně je tato liga velice kvalitní a některé týmy se mohou svou kvalitou rovnat týmům z 1. ligy). Nicméně hned v prvním utkání se ukázalo, že papírové předpoklady jen tak neplatí. Soupeřky přijely v osmi do pole a rozhodně v nijak zvlášť oslnivé sestavě (stejně jako náš tým, šlo o B-tým). Od začátku jsme tak byli lepším týmem a diktovali tempo hry, ačkoliv někdy to bylo tempo vhodné tak maximálně na spaní. Nicméně jsme hráli solidní florbal a soupeřky přehrávali. Vytvářeli jsme si dost šancí, ale dost často jsme jimi pohrdali, což se bohužel ukázalo jako fatální. Za stavu 3:1 jsme ještě jeli nájezd, který jsme neproměnili a pak už to s námi šlo z kopce. Pravdou také je, že nás v tomto zápase vůbec nepodržela brankářka, ale i tak jsme neměli dopustit, že nám spolu s hráčkou ve třetí třetině utekly cenné body, které tentokrát bylo poměrně snadné získat.

Ve druhém zápase nás čekal velmi těžký a nepříjemný soupeř z Vinohrad. Specifický zápas to byl pro rozhodčího Václava Fleka, který zápas odpískal zcela sám (nám známý kolega Jan Skála nedorazil – údajně šlo o chybu ČFbU). Do zápasu jsme chtěli vstoupit aktivně, ale soupeř nás zmrazil gólem v čase 00:23 první třetiny (jak už bývá dobrým zvykem trenéra Danečka). Gól soupeřky zřejmě posadil na koně, neboť celou první třetinu byly jasně lepší a přidávali nám gól za gólem. Nakonec třetina skončila poměrem 0:5. O přestávce přišel zasloužený cérez za náš výkon, což holkám evidentně pomohlo. Ve druhé třetině jsme byly SKV více než vyrovnaným soupeřem. Přesto jsme inkasovali další tři branky a byli jsme zralí na ručník. Těsně před sirénou jsme konečně vstřelili gól z hole Živy Valtové. Co napsat ke třetí třetině? Zápas už byl rozhodnutý a tudíž se jen dohrávalo. Paradoxem je, že jsme v této části zápasu hráli nejlépe. Přesto na konci zápasu svítilo na tabuli nelichotivé skóre 12:3. Nutno říct, že soupeřky naprosto zaslouženě zvítězily. Pro náš tým je to poučení do dalších zápasů.

Díky holkám za zápasy.
.
Panthers Praha B – Slavia Plzeň B
Panthers Praha B – SKV B 3:12
.
Autoři: Gigi, Daneček