Důležitá výhra vrací Ženy A do bojů o play-off!

Ženy v sobotu odpoledne odehrály důležitý zápas o 10. místo tabulky, soupeřem jim byla trápící se Olomouc.

imgp8490-002Do první třetiny nastoupily lépe hráčky hostí, které zasypávaly tradičně skvělou Marušku Topolovou jednou merunou za druhou. Po deseti minutách se začaly probouzet i Panterky, do dobrých šancí se dostala Krauskopfová, Lamková a Nováková, první úspěch ale přišel až po vyloučení hostující kapitánky Grufíkové, kdy přesilovku bleskově využila Týna Lochmannová.

Druhá část se od té první lišila úplně vším, Panterky byly jasně lepším týmem a dokázaly to korunovat dvěma trefami, které zařídily znovu Týna Lochmannová a Adriana Tomaščinová. I nadále byly domácí hráčky více na balonu, šance Krauskopfové, Bedlekové a Slané ale bohužel pro namlsané diváky neměly šťastný konec.
Třetí třetina začala očekávaným náporem děvčat z Moravy a brzy snížila Grufíková. Domácí to ale nijak nepoložilo a po pár minutách jim třígólový náskok vrátila agilní Ivana Lamková. Už to vypadalo, že k radosti defenzivně naladěných pořadatelů žádný gól nepadne, poslední desetiminutovka ale ukázala Panterky v úplně jiném světle a domácí hráčky začaly vyrábět jeden fatál za druhým. To trestala znovu Grufíková, výmluvnou odpověď jí ale zaslali trenéři Jenšík s Tůmou, kteří do boje poslali Radku Kylarovou, která hned ve svém prvním střídání zasvršila bůra (a v minisouboji se svým dvojčetem z Olomouce tak na body vyhrála 1:0). Na 5:3 znovu snížila Grufíková a do dobrých šancí se několikrát dostala hostující Kylarová, stav zápasu ale už nezměnily a Panterky si tak připisují nesmírně důležité body do tabulky!
.
Vyjádření trenéra domácích: „Rozhodla první třetina. Hrály jsme celý zápas perfektně do obrany, ve třetí třetině jsme bohužel soupeřky pustily do zápasu. Jsme rádi, že jsme zápas zvládly a získaly tří velmi cenné body do tabulky. PS: Zdravím kluky do auta na cestě do Budějovic, další tři body na cestě. Děkuji divákům a soupeřkám za utkání.“
Vyjádření trenéra hostí: Prohráli jsme utkání a přišli o dvě hráčky. Takže spokojeni nejsme, budeme z utkání vyvozovat závěry a za týden budeme lepší. Přeji hráčkám Peterkové s Pavlíkovou brzký návrat do hry. Gratuluji soupeři k vítězství.