Pokračování v loupežných výpravách

20161203-ma-budejceV sobotu jsme se vypravili do dalekých Budějovic, kde jsme v pozdním čase měli sehrát atraktivní duel o první místo v tabulce, přesněji řečeno o body na jejím nesmírně vyrovnaném čele – jen pro připomenutí, tři týmy včetně toho našeho měly v půlce základní části 23 bodů, další tři pak 19, sedmý v pořadí 18 a osmý 15.

Zápas tomu ale moc neodpovídal a nutno říct, že to byl jeden z nejlehčích zápasů, co jsme zatím hráli, Štíři jakoby byli nervózní a taktikou svázaní a nešlo jim to, naopak naši borci hráli s hravou dravostí a  oblíbenou lehkomyslností a to byl nejspíš recept k tomuto zápasu. Měli jsme i více šancí, než obvykle míváme a i nám tam napadaly góly, přestože se brankář v domácí svatyni činil, ale na naše kombinace do prázdné byl krátký. Vlažný vstup do druhé části způsobil snížení na 1:2, kdy dalekonosnou střelu náš brankář Boris neviděl. Velkou koupací parádu na bezmocném obránci pak představil Martínek z Ostravy a předložil Pavlovi Daňkovi, který prolomil střeleckou smůlu no a pak přišly dvě vyloučení hostů za sebou a v přesilovce 5 na 3 jsme zvyšovali už na 1:4. Na 1:5 zvyšoval Tomeš Lukáš, suše u u druhé tyčky vstoje čekaje. Poté přišlo naše první oslabení (Rybka), spojené s trestným střílením, se kterým si soupeř ale vůbec neporadit a sklidil tak od některých našich borců tiché posměšky (protože si neuvědomili, že něco jiného je jen nájezd na Borise když ho znáte a když ho neznáte :-))

Oslabení jsme ubránili a honili se do útoku, z čehož pramenily dva protiútoky, ani jeden ale domácí neproměnili a protiútok na druhou stranu už zakončoval Rybka, navrátivší se z trestné lavice a vyhnal tak brankáře Švehlu z branky. Do konce třetiny už nic, tedy Lukáš Pokorný šel sedět za vzdálenost, zřejmě poprvé v životě, protože je to mladík, který se už narodil do florbalového světa bez pravidla o vzdálenosti, takže na pokyn rozhodčích „dál, dál, dál, dál..!“ nevěděl, jak reagovat.

Co jsme si říkali v šatně před třetí třetinou není třeba sem ani psát, protože čtenáři znalí problematiky si to jistě představí sami. Zlé znamení bylo i to, když Boris začal vymýšlet, v jaké minutě že tam pustí Slavatu a půjde si odpočinout a dát sklenku dietní koly. Uhájili jsme prvních pět minut bez branky, ale pak to přišlo. Nepochopitelné a strašidelné zkraty a výpadky v naší hře pak jakoby domácí posadili ne na koně, ale na válečného slona, čtyři góly ve dvou minutách… no jeden by si myslel, že jsme dali jedničku na třetí třetinu. Bylo to 5:6 a blížil se konec zápasu a my měli našlápnuto k dalšímu rekordu, tedy odehranému zápasu jen se čtyřmi trestnými minutami. Šest minut před koncem vyloučení (Rybka) a soupeř vyrovnává a sebevědomí má obrovské, takže o pár desítek vteřin později ho podpoříme dalším vyloučením (Rybka, který tak ohrozil čelo tabulky našich zavedených zlých mužů). Neskutečným nasazením jsme oslabení ubránili a tři minuty před koncem, narýsoval (podobně jako v Plzni) Lukáš Tomeš vítěznou gólovou přihrávku na gól na 6:7 (podobně jako v Plzni). Zajímavostí bylo i, že nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni stejní borci, jako při prvním střetnutí (Lukáš Pokorný a Lukáš Malý). Ve zbytku utkání se stihla strhnout ještě mela před naší brankou, která z dosud nezjištěné příčiny vyletěla do vzduchu a míček trefil břevno. Držíme tak dále nesmírně vyrovnané čelo, ale moc velkou vědu z toho neděláme, je to jen číslo :-) Vylepšili jsme si statistiku oslabení, o další jeden gól celkové skóre (nyní krásných +5), ale co je hlavní, potvrdili jsme, že jsme nejlépe loupící tým, nejúspěšnější ve venkovních zápasech. Úspěch jsme zaznamenali také v chování a v disciplíně, což ale opticky trochu kazí pět vyloučení. Příště nás čeká poslední letošní domácí zápas, přijedou k nám předposlední Strakonice, takže očekáváme vyrovnaný zápas až do konce.

12. kolo Národní ligy západ: FBC Štíři Č. Budějovice – Panthers Praha 6:7 (0:2, 1:4, 5:1) online