Juniorská facka na Barandově

img_41691-1Další dva soupeři – Sparta Praha „B“ a Orka, čekali na naše Juniory tentokráte v X3M Aréně na Barandově. Před těmito zápasy jsme drželi druhou příčku a cílem tedy bylo zaútočit na v té době první Kladno.

Před prvním zápasem si kluci sami kladli na srdce především disciplínu, aby se neopakovaly situace z minulých kol, kdy jsme většinu zápasu hráli v početní nevýhodě. Jak se ale ukázalo, bylo to opět jako házet hrách na zeď, jelikož po první třetině byl stav vyloučených 3:0 pro nás, kdy se nechali vyloučit dvakrát Marhefka a jednou Tomiška. Soupeř sice přesilovky nevyužil, ale první třetinu přesto vyhrál, když skóroval Krsek. Ve druhé periodě jsme již měli zápas relativně pevně ve vlastních rukou a soupeře jsme do hry příliš nepouštěli. Podařilo se nám otočit také skóre, když jsme po 4 gólech vedli 4:2. Nebyli bychom to ovšem my, kdybychom zápas v poklidu dohráli a ač to ze skóre není příliš vidět, v poslední třetině jsme některé souboje zcela zbytečně vypustili a celkově úroveň naší hry polevila. I přesto se nám podařilo zvítězit za konečného stavu 7:4.

V mezizápasovém hodnocení jsme se snažili klukům vysvětlit, že pokud nejsou schopni odjezdit 45 minut v maximálním soustředění a tempu, s důrazem na disciplínu a při plnění taktických pokynů ze strany trenérů, budou nás „lepší“ týmy trestat a porážet. Bohužel efekt nulový žádný, což se projevilo ihned v následujícím utkání.

Gastronomická vložka – Restaurace Kamera – guláš a řízek. Hodnocení 7/10.

Do druhého zápasu jsme naskočili proti Orce, která se držela v těsném závěsu za námi a v dosavadním průběhu soutěže prohrála pouze jednou. My jsme ovšem dle chování některých hráčů neporazitelný Real Madrid a tak se mělo jednat pouze o formalitku. Pro doplnění jsme byli v plné sestavě, vyjma trénujícího Pokorného a Kobzy, který dostal volno. Orka do zápasu vletěla naplno s jasným cílem – vyhrát. V první třetině jsme prohráli snad všechny souboje, byli jsme u každého balónku o pár sekund později a tak se není čemu divit, že jsme prohrávali 1:2. Kdo by čekal, že to, že nás někdo snad poprvé v sezóně předčil kvalitou, bude pro hráče budíček, který je donutí vydat ze sebe maximum, ten by se bohužel spletl.. Příliš mnoho ztracených balónků, především při vlastní rozehrávce, kdy soupeř oproti nám hrál nejjednodušším možným způsobem – nahazovanými balónky za obranu, nedostatečné nasazení a ignorace taktických pokynů způsobila, že i druhou třetinu jsme prohráli 1:2. Do závěrečné fáze jsme šli s cílem utkání zlomit a soupeře přehrát, když jsme však zjistili, že by bylo potřeba přidat, raději jsme rezignovali a nechali si naložit další 4 branky. Odešli jsme tedy s debaklem 2:8.

K hodnocení těžko něco říct. Dokud se budou kluci chovat jako primadony, nevezmou si k srdci pokyny, které pouze reagují na neustále se opakující chyby a nezačnou jezdit po zadku taky na tréninku, budou tyto zápasy bohužel dále prohrávat. Na druhou stranu doufejme, že pro ně tato blamáž bude dostatečnou fackou a příště už to bude zase za 6 bodů.

Děkujeme rodičům a také soupeřům za předvedenou hru.

Panthers Praha vs. ACEMA Sparta Praha B 7:4 (online)

Panthers Praha vs. DDM Horní Počernice ORKA 2:8 (online)