Juniorská extraklasaB ve městě medvědů

dsc_0114Nedaleko vesnic Trubín, Tetín a Karlštejn stojí malé městečko, do kterého se rozjeli juniorští snipeři, z radlické arény, na další turnaj totálního florbalu. Olymp Praha a Texas Praha okupují spodní část tabulky, ale soupeřem nám byli více než důstojným.

S Olympem jsme brzy otevřeli skóre, kapitánem Baumrukem, který zajímavým obranným chvatem nasměroval míček do vlastního zařízení. Poté to začala být trochu nuda, my jsme klepali všemožně na soupeřovu bránu, jenže ten stále ne a ne otevřít a tak to šlo pořád dokola. Až ve druhé polovině zápasu, jsme profesorsky otočili zápas na 3:1, když dva góly vsítil Halamíček a jeden Vobecký. Soupeř už jen snížil a tak jsme mohli slavit těsnou výhru 3:2.

Přestávku jsme si zpříjemnili sledováním zápasu Dobříš-Slávie, což se po čase ukázalo, jako spíše nepříjemný zážitek a tak se někteří naši experti vrhli na gymnastické prvky, kde byla stojka prvkem nejoblíbenějším.

20161203_100858-1Během první minuty druhého utkání jsme měli takový tah na bránu, že i ruská sborná by si z toho šla vyměnit trenýrky. Nicméně gólový efekt se nedostavil a tak nám soupeř ukázal, jak že se ty góly dávají, a hned třikrát rozsvítil červené světlo za zády chytače Máčaly. Menší slzičky byly na spadnutí, ale hned vzápětí je všem zamáčkl snižující Halamíček a také po něm Lávička. Hra byla nahoru dolů, což vyhovovalo některým hráčům z Texasu, kteří využívali k běhání raketové pohony, nám to ovšem vůbec nesvědčilo. Druhá třetina opět začala v duchu lítání na koštěti přes celou halu tam a zpět, z čehož těžil Texas a už to bylo zase o tři góly pro jejich barvy. Naštěstí panterští gladiátoři se řekli, že to dneska nezabalí a rozjeli další stíhací jízdu, kterou si opět zdramatizovali obdrženým gólem, ale do třetí třetiny se šlo nakonec za stavu 6:6. Z této třetiny je ještě nutno vypíchnout pohledný výhoz jinak děravého chlapce až za obranu soupeře, kde Dan Ježil zvaný Mesut, k překvapení všech v hale konečně dostal míček za záda gólmana! I když jsme hned na začátku třetí periody obdrželi dalšího fíka, kvalita našeho florbalu šla nahoru a všechny lajny začali zatápět pod kotlem, což vyústilo ve vyrovnání a pak asi ke stopadesáti spáleným šancím a čekání na zázrak. No a přišlo to! Zdenda Dryák si doslova vybruslil na střed a pověsil krásnou střelu tahem do vzdálenějšího rohu. Poté přidal pojistku Lávička, čímž zkompletoval hattrick a předvedl zase jednu ze svých oslav.

Z turnaje si vezeme opět plný počet bodů, ovšem s papírově lehkými soupeři to byly body těžce vydřené. Oceňuji obrovskou vůli a sílu v druhém zápase, který jsme otočili. Nepoložil nás ani rychlý nástup soupeře a ani nejhorší gól ve střední Evropě, který kdo kdy viděl.