Juniorky sahaly po 2 vítězstvích, nakonec vezou 3 body

Po minulém vydařeném turnaji čekaly juniorky na další soupeřky s příjemným očekáváním a pomalu získávanou sebedůvěrou, což je věc pro mnohé ne příliš známá, jelikož v minulé sezóně jsme si často odnášeli i dvouciferné výsledky a v této sezóně je tým převážně složen z dorostenek, které mají zatím sezónu tak trochu na houpačce a ještě je také třeba zmínit dorostenky z Rudné, které nás opět doplnily, protože ty hrají vrcholovou ligu dorostenek a tam už jde veškerá legrace stranou. Holky mají sice slušnou šňůru, ale je to především proto, že jsme hráli s týmy ze spodní části tabulky a ty těžké zápasy máme buď za sebou (Chomutov, Plzeň), nebo ještě před sebou (Turnov, Plzeň).

panthersvosy2První zápas byl pikantní snad pro všechny zúčastněné. Jedna z trenérek soupeřek hrála ještě minulý rok za naše juniorky. Dvě hráčky soupeřek jsou naše (a Rudenské) odchovankyně, zbylé hráčky jsou z Bohemky, všechny hrají v dresech Bohemky, ale granty čerpají na jiné jméno :) Jaký je název týmu? Pět bluďišťáků pro ty, kteří zvolili možnost a) Elite.
První třetina měla jednoznačný průběh, ale naše střelecká impotence znamenala vedení pouze 2:0. Znovuobjevená gólmanka Štěpánka tak naštěstí mohla šetřit svá bolavá kolena a příliš práce neměla. Holky dobře bránily průniky jediných dvou hráček, které byly schopné ohrozit naší branku (vybíráme sázky :) Druhá třetina byla už o poznání horší. Nejen proto, že jsme dostali dva zbytečné góly (další možnost sázet), ale zejména proto, že jsme přestali hrát zodpovědně a zároveň se vytratilo nasazení z první třetiny. Za zmínku z naší strany tak stojí jenom gól z přesilovky, kdy nádherná krosová nahrávka od Lucky našla úplně volnou Anetu a ta neváhala. O přestávce se trenér malinko rozohnil (přeci jen jsou to dámy, ne?), což se ale ukázalo jako dostatečné množství ohně. Holky přidaly plyn a nasázely soupeřkám čtyři hřebíky a nedopustily žádné spekulace o výsledku, nebo o tom, který tým je lepší. Pokud jste do všech sázkových otázek doplnili jméno Neubergerová, tak jste šťastní výherci. Holkám přejeme, aby se jim v novém působišti nadále dařilo (Kačka přestoupila čerstvě, Míša je v Elite již sezónu) a florbalově nadále rostly.
V druhém zápase nás čekal po dlouhé době opravdu náročný soupeř. Žlutočerné potvůrky s žihadly :) Aktuálně třetí tým tabulky na nás vletěl, jak se sluší dle jeho názvu, a ve třetí minutě po vlastním góle to vypadalo na ručník. Nicméně jsme to nevzdali a začali o to více bojovat. První záblesk naděje, že to přeci jen půjde, ukázala Bára (nová „posila“ ze Strašecího), která skórovala v našem oslabení po krásném průniku. Soupeřky nicméně dokázaly odpovědět, a tak první třetina skončila 4:1. O pauze jsme trochu upravili naší taktiku (ale jo, už se tomu tak dá říkat) a hlavně si řekli, že na to prostě máme, že si povyskočíme. A taky že ano. Začali jsme dobře bránit, zjednodušili jsem přechod do útoku a soupeřky začaly být nervózní, dohrávaly souboje, jejich trenér se dokonce postavil a občas nevybíravě komentoval výroky rozhodčích (pravdou je, že jejich výkon nebyl zářný, ale bohužel ani ty komentáře). Protihráčky zkrátka cítily, že jim šlapeme na paty. Stav 6:4 po dvou třetinách vypadal nadějně (přeci jen Vosy jsou třetí v tabulce) a hned na začátku třetí třetiny to bylo ještě veselejší, když Pája Kurendová využila dobré napadání své lajny. Jenže pak přišla přesilovka soupeřek a od té doby v podstatě neodešla ze hřiště lajna, která dávala všechny branky (Vosy hrají styl, pro který se mezi Pantery již vžil název „Na Jenču na Panthers CUPu“…i když abychom byli fér, tak teď už to nedělá, tedy na Panthers CUPu. Pro neznalé jenom doplníme, že jde o taktiku, kdy do jedné lajny dáte nejlepší hráče a zbylou lajnu používáte jenom na to, aby si ta první alespoň chvíli odpočinula). My jsme nedokázali odporovat a trochu se zlomili jak psychicky, tak fyzicky, a nechali si dát možná malinko zbytečné góly, aby se skóre zastavilo na výsledku 5:10.
Turnaj to byl víceméně opět povedený. Holky se snažily a opět o něco lépe hrály do obrany v požadovaném systému, což není jen tak, protože holky se zatím v podstatě scházejí všechny pohromadě jenom na zápasech. V útoku nám to pořád skřípe a nebýt holek ze Strašecícho (zejména Verči), tak je gólů mnohem méně. Je vidět, že se Petr Tříska ve Strašecím nekope do zadku, ale s holkama velice dobře pracuje, protože holky, které nám do zápasů chodí pomáhat jsou opravdu velikým přínosem. Dokonce nás naučili jak správně vyslovit slovo PO-ME-LO :-)
Takže díky holky a na viděnou 3.12. v Radlicích.
Panthers Praha vs. ELITE Praha 8:3
Panthers Praha vs. FBK Fat Pipe Vosy Praha 5:10