Z těžkých zápasů vytěžili Muži D tři body

Velice důležité zápasy proti týmům z horních pater tabulky jsme jeli odehrát do haly VŠE Třebešín. První zápas jsme hráli proti třetímu v tabulce a druhý zápas jsme hráli proti suverénovi naší tabulky (tomu odpovídal i počet hráčů 15+2).

J20161128-md-resslerboys-wildcatselikož trenér přijel až v 8. minutě první třetiny za stavu 1:2 pro hosty, z tohoto krátkého úseku existuje jen informace, že za náš tým dal gól Luboš Berka po asistenci Martina Baláka. Do přestávky náš tým dokázal vyrovnat šťastným gólem Richarda Filikara, po celou třetinu ale byla vidět hrubost a nespokojenost z obou stran (více tedy ze strany soupeře). Ve druhé třetině se zápas přeléval ze strany na stranu, ale gólů bylo z obou stran pomálu (v celé třetině padl jen jeden gól z hole navrátilce do sestavy Kuby Havlíka). Ve třetí části jsem drželi těsný jednogólový náskok, což se nám poměrně dařilo. I nějaké šance přišly, ale opět selhala naše produktivita. Poté si soupeř vzal time a šel do šesti. Toho jsme využili – po dlouhé době dal gól Dominik Korolus, který nejdříve poslal vracejícího se gólmana do brány na párek a pak dal gól (později uvedl, že zapomněl, že soupeř hraje bez gólmana). Po tomto gólu přišlo uklidnění z toho, že soupeř už nedokáže zareagovat, ten nicméně dal po našem nedůrazu ještě jeden gól. Pak jsme se ještě báli o výsledek, ale nakonec to dobře dopadlo a my brali se štěstím ubojovanou výhru 4:3.
.
img_2388Před druhým zápasem jsme navštívili restauraci v růžové zahradě (známá budova se seriálu Ordinace v růžové zahradě). Poté už jsme se vrhli do zápasu. Tedy, nejen my jsme se do něj vrhli po hlavě, ale také soupeř, který nás překvapil rychlostí a svou kvalitou na hokejce. První třetinu se na naší branku valil jeden útok za druhým, ale naše obrana v čele se skvěle chytajícím Lukášem Bickem dováděla soupeře k šílenství. Nicméně jak už to bývá, když gólman skvěle chytá, dostane pak hloupý gól – to se stalo i nám. Prví třetinu tedy naprosto zaslouženě ovládl soupeř a my se zase začali hádat a kritizovat rozhodčí. O přestávce hráče ,,uklidnil“ kouřem Školka a my si řekli, že bychom mohli teď soupeře zatlačit my. A také že jsme v minimálně první půli druhé třetiny byli jasně lepší my, ale na rozdíl od soupeře jsme nedokázali z našich šancí dát gól. Naopak opět po našem nedůrazu vykoupal obranu a Lukáše jeden z protihráčů. Ze třetí třetiny, která skončila 0:0 stojí za zmínku jen fantastický zákrok Davida Šimůnka, který tygřím skokem zachránil náš tým od třetího gólu do prázdné brány (odnesly to trenky, ve kterých se objevila díra a sám autor tygřího skoku dostal dvě minuty a jel se nájezd, který vychytal fantastický Lukáš Bicek). Jinak po celou třetí třetinu jsme se snažili vyrovnat ale opět jsme selhali v produktivitě. Škoda, z tohoto zápasu se dalo získat více, než 0 bodů.
.
Díky klukům, že všichni zvládli tak náročný turnaj se ctí.

Panthers Praha D – Ressler Boys 4:3
Panthers Praha D – Wildcats Praha B 0:2

Autor: Daneček