Starší žákyně zapsaly o víkendu vítězství, remízu i prohru

Dnes nás čekala utkání na hale Panterům dobře známé a to na Stodole.

20161127-sa-tatran-blackangels-skvPrvní utkání jsme měly sehrát s Tatranem Střešovice. Do zápasu jsme vstupovaly s tím, že chceme být od začátku minimálně pohybově aktivnější tým, což se nám od začátku hry dařilo a místy jsme byly lepším týmem. Podařilo se nám dokonce dvakrát odskočit do vedení o 2 góly. Před koncem si soupeř vzal time a protihráčky dostávaly instrukce, jak projít přes naší dobře fungující obranu. Bohužel se přesně to nakonec soupeři podařilo a tak i přesto, že jsme dvakrát dokázaly vést, skočil zápas (pro nás trochu nespravedlivě) remízou.

V dalším utkání nás čekal obávaný soupeř Black Angels, se kterým jsme na posledním turnaji prohrály 6:12 a tak se holky děsily toho, co přijde. I přes náš strach jsme do zápasu vstoupily dobře a dokázaly jsme se soupeřem držet tempo, nehledě na soupeřovo štěstí, kdy protihráčkám do branky zapadly i góly, které by se za jinak dobře chytající Janu nedostaly. Těsně před koncem se nám podařilo soupeře dohnat jen na ztrátu jednoho gólu. Do konce zbývala minuta a holky se konečně začaly vzájemně povzbuzovat. Bohužel i přes pěknou konečnou akci, ze které jsme nedokázaly vstřelit gól, jsme prohrály.

Do posledního zápasu, se soupeřem dobře známým holkám z extraligy, jsme šly konečně pořádně zahřáté, s vědomím, že je to poslední zápas a dáme do něj všechny síly, které nám zbyly. Přes první polovinu, která byla spíše vyrovnaná, jsme se lehce přehouply do poloviny druhé, kde jsme byly více na balonku a byly jsme znatelně lepší. Dokázaly jsme si balón v klidu podržet za brankou a podívat se, kde máme zbylé spoluhráčky. V této části zápasu nám také byl odpískán nájezd, který suverénně Áďa Niederlová proměnila. Ke konci zápasu jsme konečně začaly i kombinovat a i když z pár přihrávek před prázdnou bránu nebyl gól, dařilo se nám to moc dobře.

Za mě bych chtěla holky pochválit za zlepšení v osobním bránění standartních situací. Holky také na konci už zvládaly v klidu podržet balonek za bránou a dojít si vystřídat. Určitě je pořád co zlepšovat, ale posun dopředu a vůle tam je a pokud to půjde takhle pořád dál, budeme dosahovat lepších a lepších výsledků.

Panthers Praha – Tatran Střešovice 8:8
Panthers Praha – Black Angels 5:6
Panthers Praha – Sokol Král. Vinohrady 9:3

Autor: Eliška Škvorová