Mladší žáci B si vítězně zahráli doma!

img_1759Další turnaj čekal mladší žáky B. Tentokrát v naší domovské, oblíbené nafukovačce v Radlicích.

První zápas jsme hráli proti týmu Fbk Draci. Už od prvních minut jsme byli aktivnějším týmem a soupeře jsme zamkli na jeho polovině. Bohužel se zde ukázala naše střelecká impotence, která se na kluky zřejmě přenesla z jejich hvězdného trenérského dua- Škvor, Ježil, a tak na konci první poloviny byla vytknuta hráčům jediná věc, a to byla produktivita. Druhá půle pokračovala v duchu té první a znovu jsme byli jediné mužstvo na hřišti. Diktovali jsme tempo hry a ne jednou jsme se ocitli sami před soupeřovým gólmanem. Poté o sobě dal poprvé vědět i soupeř, když měl asi tři závary před naší brankou. Ovšem to z jeho strany bylo vše, a tak jsme zase mohli ukázat, jak umíme zahazovat šance. Tyčky, soupeřův brankář a kolikrát i my sami jsme se připravili o vstřelený gól a tak zápas skončil 0:0. Mimo zahozených šancí to byla florbalová fantazie a tak si kluci vysloužili potlesk celé haly.

Ve druhém zápase jsme se utkali s pražskou Bohemkou, ze které měli trenéři poměrně strach. Naštěstí se jejich očekávání nenaplnila a naši borci byli od začátku mírně aktivnější než soupeř. V polovině první části jsme konečně vstřelili gól, když si David Pech vzal míček, povodil si obránce a nedal gólmanovi šanci. Prolomil tak naše téměř pět a dvacet minut dlouhé čekání na gól na tomto turnaji. O přestávce byl znovu kladen důraz na produktivitu. Do druhé části vstoupila aktivněji Bohemka a chvíli to vypadalo na vyrovnání. To však odmítl brankář Tomáš Brabec, který předvedl několik povedených zákroků. Pak už jsme se znovu dostali do hry a po druhé brance Davida Pecha a gólu Ondry Martínka jsme už utkání mohli dohrát v klidu. Soupeř už stihl pouze snížit na konečných 3:1 pro naše barvy.

Napínavě jsme pak sledovali duel mezi oběma našimi soupeři, který skončil 3:2 ve prospěch Draků. A tak jsme se dostali do finále pouze o jediný bod skóre.

Ve finálovém zápase jsme se střetli s týmem Bučisu. Zápas začal v trošku pomalejším tempu než předešlé dva zápasy, a tak jsme si na první příležitost museli počkat asi do čtvrté minuty. Naštěstí pro nás to byla příležitost gólová a znovu z hokejky Davida Pecha. Bohužel jsme chvíli na to inkasovali ze standardní situace. Ještě do poločasu stihl přidat gól Karel Lipovský. Druhou část začal Bučis tlakem ovšem proti vyrovnání byl opět náš skvělí gólman Tomáš Brabec, který předvedl několik skvělých zákroků. Potom už to byl z naší strany suverénní výkon, soupeře už jsme k ničemu nepustili a sami jsme skórovali. Tři góly v rozmezí několika minut zaznamenal kapitán Tomáš Kačer. Skóre se tedy zastavilo na čísle 5:1 pro Pantery a my mohli slavit postup do vyššího koše. Kluci si následnou děkovačku náležitě užili a předvedli i týmový skluz po kolenou (který na radlickém povrchu jistě nebyl příjemný).

Kluky musíme pochválit za opravdu skvělé a obětavé výkony ve všech zápasech. Především směrem do obrany to byl téměř bezchybný výkon. Obrovskou pochvalu si zaslouží také již několikrát zmiňovaný brankář Tomáš Brabec.

Co se týká hry dopředu tam byli kluci skvělí a předváděli opravdu dobré akce, které kolikrát bohužel nedokázali přetavit v gól, ale to nás nakonec nemusí mrzet. I tak se na to na dalších trénincích budeme muset více zaměřit.

Na závěr chceme poděkovat všem rodičům, divákům, pořadatelům a především hráčům za mimořádně povedený turnaj.

Panthers Praha – Fbk Draci  0:0

Panthers Praha – FBŠ Bohemians  3:1

Panthers Praha – FC Bučis Team B  5:1

Autor: Mesut (Dan Ježil)