Junioři B se po dvou prohrách usadili na třetí příčce ligy!

20161120_123647Juniorská rezerva vyjela časně ráno do Benešova, kde hned v prvním zápasu změřila síly s domácím výběrem.

Oba celky před tímto kláním neztratily jediný bod, a tak bylo jasné, že je o motivaci postaráno. V první třetině měl lehce navrch Benešov, ale díky skvěle chytajícímu Máčalovi a Vítkovi Halamíčkovi, který dvakrát rozvlnil síť za zády domácího gólmana, byl stav po první třetině nerozhodný, 2:2. Ve druhé třetině jsme se soupeři vyrovnali, třetina skončila bez branek. Do třetí třetiny vstoupily oba celky s maximálním nasazením, což vedlo k většímu počtu osobních soubojů. Bohužel to byl ale soupeř, kdo se prosadil v polovině třetiny a my jsme museli dotahovat jednogólové manko. Naneštěstí jsme minutu před koncem kapitulovali znovu a vypadalo to, že se zápas už jen dohraje. To co se ovšem dělo poté pro mě bylo nepochopitelné. Soupeř předvedl tři likvidační zákroky a vyfasoval pouze jeden dvouminutový trest. Po krátké rozmluvě s rozhodčími, kteří byli na hřišti tělem, ale duchem určitě ne, bylo na hřiště posláno 5 nejurostlejších borců s jasným úkolem: nenechat se zranit. Závěr byl ještě okořeněn menší šarvátkou v rohu, za kterou oba dva aktéři vyfasovali dvě minuty jen ukázala, jak moc rozhodčí konec zápasu nezvládli. Kromě poslední minuty byl zápas velmi pohledný a soupeři za něj děkujeme.

Do druhého zápasu proti Black Angeles C jsme vstupovali s tříbodovým cílem. Podařilo se nám vstřelit první gól. Fanda Štíbr, pevný základ naší obrany, neměl svůj den a srazil balonek za záda bezmocného Máčaly. Následovala ztráta koncentrace a několik obdržených gólů z pozic, kde by neměl být soupeř sám bez balonu, natož s ním. Díky těmto zbytečným gólům a nízké produktivitě jsme prohráli vysoko, 2:8.

Ve florbalu se hraje na góly a těch jsme dnes moc nedali, takže jsme odjeli z Benešova bez bodů.

Panthers Praha – SK Florbal Benešov 2:4

Panthers Praha – Black Angeles C 2:8

Autor: Školka