První dorostenecké body vezeme z Kladna!

Ten kdo sleduje působení našich dorostenců v nejvyšší soutěži dobře ví, že v dosavadním průběhu soutěže jsme nedokázali urvat ani bod. Další pokus na nápravu nás čekal v nafukovačce v Kladně, kde jsme postupně vyzvali Kobylisy a Black Angels. Cíl jsme si tentokráte stanovili předem – získat alespoň 3 body a odlepit se tak od posledního Králova Dvora.

Do prvního zápasu jsme vstoupili ospale a laxně za což nás soupeř dvakrát vytrestal a první dějství s přehledem ovládl. Menší průvan během první přestávky a následná redukce sestavy pomohlo k oživení naší hry. Po gólech Tvrdka a Mattese, který dokázal zkompletovat hattrick a to během pouhých 8 minut, jsme utkání otočili v náš prospěch, a i když jsme nedokázali uhlídat snížení minutu před koncem druhé periody, vstupovali jsme do závěrečné části s jednobrankovým vedením. Trenérský apel na dohrání zápasu ve stejném tempu a soustředění se konečně ujal a kluci předvedli zodpovědný a dospělý výkon, díky kterému hlásala svě15231602_10208154608689261_1891007421_otelná tabule po závěrečném hvizdu stav 7:4 pro nás a tedy první bodový zisk do tabulky. Dalším bonusem budiž povinná návštěva celého dorosteneckého týmu na dalším domácím zápase našich mužů, kde budeme názorně demonstrovat co znamená rozehrávat v pohybu. Věta „nebudeme rozehrávat staticky“ se bude klukům doufejme honit hlavou ještě následujících pár hodin.

Díky jedno-zápasové přestávce se letos poprvé nepodařilo rozšířit gastronomické obzory trenérského tandemu, jelikož oběd se jednoduše nestihl L

Ve druhém zápase nás čekal papírový favorit – Black Angels, který doposud prohrál pouze jedenkrát a měl tak v tabulce o celých 24 bodů více než my. Překvapením tedy bylo to, že po dvou třetinách jsme drželi dvoubrankový náskok a ač měl soupeř mírnou herní převahu, dokázali jsme se mu minimálně vyrovnat. Za zmínku stojí nádherný gól Tomáše Mánka, který předvedl sólo přes půl hřiště a chladnokrevně zakončil. V závěrečném dějství se bohužel projevila větší zkušenost a kvalita soupeře a po silném tlaku se skóre převrátilo na druhou stranu. Na případný re-obrat jsme již nenašli síly a tak jsme prohráli 4:7.

Je potřeba pochválit oba brankáře, protože ty nám může závidět opravdu kterýkoli tým. Kobza s Ptáčkem předvedli již téměř tradičně skvělý výkon a soupeři si mnohdy absolutně nevěděli rady. Další pochvalu kluci zaslouží za to, že se soupeřů, ač větších a mohutnějších, nezalekli a do většiny soubojů šli naplno. O komické vložky se postaral jeden z hráčů „Bleků“, který padal tak teatrálně, že se o tom budou na Kladně vyprávět příběhy ještě v průběhu příštího roku (#51).

Děkujeme klukům za bojovnost a první body, rodičům za podporu a soupeřům za férové zápasy.

Panthers Praha vs. Viking Group TJ Sokol Kobylisy 7:4 (online)

Panthers Praha vs. BLACK ANGELS (online)