Po polovině soutěže na dělené první příčce

20161126-ma-jaromerMužské áčko má za sebou  polovinu základní části, kterou uzavřela symbolicky s Jaroměří, tedy týmem, se kterým se utkala ještě než liga začala v rámci pohárové soutěže. Zápas to byl tehdy mizerný v podání obou týmů a my jsme se tak trochu báli, že takhle bude vypadat celá soutěž, což se nakonec nepotvrdilo a když pak Jaroměř letěla ligu jak kometa, bylo nám i jasné, že do Prahy přijede trochu jiný tým a to se potvrdilo.

Nejlépe střílející družstvo, které navíc drží první tři příčky v kanadském bodování a má ve svém středu několik velmi talentovaných mladíků, jsme však v úvodu zaskočili a přehrávali a brzy vedli 1:0, jenže přišla jejich odpověď v produktivitě, jakou jsme zatím nepoznali, dvě střely a dvě branky v Borákově kleci. Celkově ale první část byla spíše v naší režii a soupeř byl produktivní a pokud jsme ho nenechali čekat na naší půlce na to, až si sami zavaříme, tak to bylo pod kontrolou. Deset sekund před koncem navíc ještě jsme opět získali vedení na svou stranu 4:3. V druhé části se utkání zase trochu rozběsnilo a hra trochu zdivočela a každý tým byl 3x na trestné, celkově v zápase 5 ku 6, z toho 3x to bylo hned záhy 4 na 4, ale z toho jen jedna přesilovka soupeře byla využita a to na 4:4. Vedení nám vrátil rozvážný Janoušek, který si poradil v rohu a všechny zmátl tělem, že bude nahrávat obránci a načapal brankáře na bližší tyči. Jaroměřské přesilovky budily respekt, protože nám to tam chodilo křížem krážem, až oči přecházely, ale ve vylučování nám to nebránilo. Činili se i hosté, ale nabídnutou 4 minutovou přesilovku naši borci také nevyužili. V úvodu třetí periody zkompletoval Kolář hattrick a poprvé vzniklo vedení o dvě branky, což nám přidalo trochu klidu, jenomže když pak hosté snížili akcí, kdy středem jako nůž máslem prošel hráč a zakončil kolem nás jak kuželů, přišla studená sprcha, redukce sestavy a věci s tím spojené. Do toho opět oslabení, neproměněný nájezd, pak hra 4 na 4, při které rozhodčí soupeři upískli omylem výhodu, která skončila gólem a krátká přesilovka, ale skóre se již nezměnilo, protože naši borci zkušeně zahazovali balon okolo opuštěné klece.

Máme tedy další tři body za těsnou výhru a spolu se Štíry, kteří prohráli s Mukařovem a Turnovem, který dal bod Strakonicím jsme na první dělené příčce po polovině základní části. Hozená rukavice pro náruživé reportéry, my střízlivější však víme, že čísla jsou jen čísla a pravé pohádky se budou psát až později. Třeba hned v sobotu v Budějovicích, kde si to rozdáme právě se Štíry.

11. kolo Národní ligy – západ: Panthers Praha – TJ Sokol Jaroměř 6:5 (4:3, 1:1, 1:1) online