Cesta mudrců pro body do Sedlčan a zase zpátky

FBK VŠSK PedF UK – Panthers Praha 5:9

Pořízeno aplikací Lumia Selfie

Ve čtvrtém kole nás čekaly dva týmy ze spodního středu tabulky, takže jsme se nechtěli trmácet do Sedlčan ztrácet body. Štěpán tentokrát povolal 11 statečných, místo nemocného Šády nasadil nabuzeného Bendíka, a to se ukázalo jako skvělý tah.

Hned ráno jsme měli proti sobě kluky z Peďáku, což je jeden z mála týmů, který má na soupisce pár starších hráčů než naši kmeti Ghali se Svojítkou. Hala nás uvítala šerým světlem, což se později ukázalo jako problém pro golmany a gólmanky (za soupeře chytala slečna (paní Taušová – poznámka redakce)). Začali jsme sice dobře gólem našeho nejofenzivnějšího obránce Filipa, jenže pak jsme úplně vypnuli a soupeř nám nasázel z ničeho nic tři góly. Zcela se nám rozpadla hra, zčásti díky revoltě našeho jednoho z nejzkušenějších borců, který nebyl schopný dvě třetiny akceptovat Štěpánovu taktiku „počkejte na něj na půlce“ a jako blázen za soupeřem pořád lítal, až za jejich bránu, jako kdyby mu bylo o dvacet let míň. Mezi tím nám dal naději Dalík, který protáhl svoji střeleckou šňůru na pět zápasů, což zatřáslo historickými tabulkami Českého florbalu.

Jenže místo abychom zlepšili hru a začali sázet góly, odskočil nám Peďák opět na dva góly (2:4). To už byl pro nás dostatečný budíček, takže jsme začali tlačit a góly Bendíka s Fenkáčem srovnali na 4:4. Do třetí třetiny už jsme vstoupili tak, jak jsme měli hrát celou dobu – dobře jsme kombinovali, Dejv nelítal, kam neměl a hned to začalo fungovat. Na naše poměry jsme dali asi tři góly z dorážek, což by spoustu týmů štvalo, ale my jsme za to rádi – jednak protože jsme chudáci, a druhak protože jsme to konečně nevozili do prázdný, ale snažili se tlačit do zakončení. Třetí třetinu jsme tak ovládli poměrem 5:1 a v pohodě si dokráčeli za vysokým vítězstvím 9:5. Není to ale poprvé, kdy máme problém se slabším soupeřem a průšvih doháníme až v poslední třetině (s Dobříší jsme to asi chtěli uhnat ve 4. třetině, kterou nám rozhodčí nepochopitelně neumožnili hrát, a proto jsme tehdy prohráli, jinak si to neumím vysvětlit).

Za zmínku stojí ofenzivní příspěvek od našich beků – Filip 2+1, gól dali i Svojtič s Fenkáčem, takže jediný ostrouhal Dufino, ale to je proto, že neumí střílet. Dva góly pak vsítil povolaný Bendík a ukázal, že má Céčku rozhodně co dát svoji rychlostí a dobrou střelou.

Panthers Praha C – TBC Horoměřice 7:4

Do druhého měření sil s Horoměřicemi jsme šli posíleni pohovorem v kabině, při kterém jsme si řekli mnoho pozitivních věcí a ještě více sprostých slov. Nicméně jsme si ujasnili taktiku a tentokrát ji i, světe div se, úplně všichni dodržovali. Začali jsme proto úplně jinak a první třetinu jsme v pohodě ovládli poměrem 3:1, když se trefil střelec turnaje Bendík a dva zásahy přidal sváteční bomber Štěpán, který dobře zapadl mezi Štajna s Danečkem. Na 4:1 exhibičně zvýšil Kurny, když dokonale naplnil oblíbený pokyn trenéra „poniž a vsiť“. Náš elitní centr pro jistotu ponížil snad tři soupeře kličkami do všech stran, a když už nevěděl co dál, prostě z otočky vypálil a vsítil. Následoval aplaus zaplněné haly (tzn. naší lavičky a uklízečky), salutování do publika a podobné nezbytnosti. Do konce druhé části jsme ještě zvýšili na 5:1 – stejně jako v prvním zápase se trefil Daneček a začíná tak snad ladit svoji střeleckou formu tak, jak by u něj měla vypadat. Pak nás soupeř lehce znervóznil dvěma góly, které nám klasicky připomněly, že se neporazí sám, takže jsme opět zabrali a uzavřeli skóre na konečných a pohodových 7:4.

Hodnocení a vývoj ligy

Nakonec je tak potřeba hodnotit čtvrtý turnaj i přes problémy v prvním zápase pozitivně – máme 6 sice povinných, ale důležitých bodů, nastříleli jsme na nás netradičních 16 gólů, dobře to šlapalo oběma lajnám, obránci byli nadmíru produktivní a především Dufíno nemá ani bod, takže se mu můžeme zase pár týdnů vesele smát – prostě samá pozitiva. Ale vážně – zrovna Dufíno je náš defenzivní pilíř, bez kterého by se naše hra směrem dozadu nejspíš rozsypala, takže mu to tam příště určitě napadá, zaslouží si to.

Co se týče našich postupových ambicí, vývoj na předních místech se trochu zamotává. Stále suverénní je před polovinou soutěže Rudná, překvapivě zatím (kromě prohry s námi) ale vítězí Tajula, kterou táhne gólostroj Kraus (4 zápasy, neskutečných 17 gólů, teď dali zase cca 15 gólů, což znamená dalších minimálně 6-7 pro něj). Naopak zaváhali Athletics a díky dvěma prohrám klesli na 4. místo. Nás teď čekají nejdůležitější zápasy v celé sezoně – příští turnaj hrajeme od 8 ráno v Benešově právě s Athletics, kteří nám budou chtít oplatit těsnou prohru z prvního kola a vrátit se do boje o postup. Nejtěžší práci pak budeme mít hned další turnaj, 7. ledna, kdy máme za soupeře lídra Rudnou a Tajulu. V těchto třech zápasech se nejspíš rozhodne o tom, kdo vůbec bude mít šanci myslet na postup, takže je pro nás nesmírně důležité je zvládnout.