Rok tvrdé práce a dřiny se konečně vyplatil!

dsc_0709Starší žáci A přijeli na další turnaj, tentokrát do Kladna.

V prvním zápase nás čekal nováček ve druhém koši, tým z Kobylis. Na první pohled to vypadalo, že jsme byli lepší. Drželi jsme otěže utkání a zaslouženě vedli 2:0. Z neznámých důvodů jsme dvakrát za sebou inkasovali ze standartní situace a bylo vyrovnáno. Vzali jsme si oddechový čas. Řekli jsme si, že zkusíme vstřelit gól, ale naopak jsme opět inkasovali. Při hře v šesti jsme pak dokázali vyrovnat na konečných 3:3.

Ve druhém utkání nás čekala silná ACEMA Sparta Praha. Už rok čekáme na to, že se vyrovnáme týmům z prvního koše, jako je právě Sparta. Většinou totiž rozhodne třetí třetina, ve které nestačíme fyzicky kvůli enormnímu tlaku soupeře. Během porady před zápasem jsme si řekli, že musíme hrát dobře do obrany a čekat na chybu soupeře. Zápas se odvíjel přesně podle našeho očekávání, Sparťani byli stále na balonu a my jsme urputně bránili a hrozili z protiútoků. To na co jsme čekali rok se nám nakonec povedlo, po jednom z nejlepších výkonů jsme vydřeli výhru nad Spartou 3:2.

Dostali jsme se do boje o první koš a čekalo nás domácí Kladno. Celý zápas byl vyrovnaný, hodně nám pomohl brankář Ulrych. Na obou stranách bylo tolik šancí, že už trenérům nezbyly žádné vlasy, které by mohly zešedivět. Zápas jsme zvládli jak po psychické stránce, tak i po té taktické a vyhráli 6:4.

 

Panthers Praha – TJ Sokol Kobylisy  3:3    

Panthers Praha – ACEMA Sparta Praha  3:2

Panthers Praha – Kanonýři Kladno  (o 1. místo) 6:4

 

Autor: Jenča