Elévové A se rozhodně neztratili!

imgp5869V sobotu ráno jsme se sešli v domácím prostředí na Radlicích, kde jsme ukázali, že nám bojovnost a florbalové umění nechybí, ale také jsme ukázali negativum v podobě obranné činnosti, na které musíme na trénincích zapracovat.

První zápas jsme začali proti DDM Horní Počernice Orka neúprosným tlakem na soupeřovu obranu, ale pří snaze vstřelit branku jsme zapomínali bránit a tým jako Orka nás dokázala potrestat, když nám v první polovině třikrát utekla a třikrát skórovala. Stav po první polovině zápasu vyzněl pro naše barvy smutněji výsledkem 3:1. Ve druhé polovině jsme zlepšili jak hru do obrany, tak i důraz. Tyto dvě činnosti nám pomohli k fantastickému comebacku do zápasu, když minutu před koncem srovnal na 5:5 Maty Uher. Dalších 50 sekund před koncem se Orka soustředila jen na bránění, aby ze zápasu vytěžila alespoň remízu. Probíhalo pár sekund do konce zápasu a Orka se už spokojila s remízou – my však ne. A tak 10 sekund před koncem hrací doby se o slovo přihlásil Matyáš Borek, když natáhl z půlky a jeho „pumelice“ zapadla přesně k tyči. Tímto nám zajistil výhru 6:5 a první body do tabulky.

Druhý zápas, tedy zápas o první místo v tabulce jsme se utkali s Athletics Praha modří. První polovina utkání pro nás začala velmi dobře, protože jsme si vytvořili náskok dvou branek a tak jsme do druhé poloviny vstupovali s výsledkem 2:0. Ve druhé polovině jsme narazili na stejný problém jako v první polovině prvního zápasu, kdy jsme zapomněli bránit a soupeř chodil do přečíslení. Po této chybě jsme umožnili soupeři stáhnout náskok na 3:2. Soupeř stihl ještě vstřelit jednu branku a tak z druhého zápasu jsme brali bod za remízu, která nám nestačila na to, aby jsme se utkali o první místo, nýbrž o třetí.

imgp6177V posledním zápase tohoto hracího dne jsme se utkali s týmem Fat Pipe Florbal Chodov. Začátek utkání připomínal šachy, když oba soupeři čekali na to, co vymyslí ten druhý. To se ovšem v druhé části první poloviny změnilo a náš navrátilec do sestavy Vojta Petráň se jako první mohl radovat z branky. V první polovině zápasu jsme ještě udeřili dvakrát na což soupeř dokázal zareagovat jednou brankou a tak po první polovině svítilo na světelné tabuli 3:1 pro nás. Kluci se poučili z druhého zápasu a soupeře už k ničemu nepustili, ale my jsme dokázali
vstřelit ještě pět branek. O jednu z pěti branek se postaral i náš nejmladší klučina Prokop Hlaváč, který utekl všem a pohotovým backhandem k tyči nedal brankářovi soupeře šanci. A tak jsme turnaj zakončili výhrou 8:1 a mohli se radovat z celkového třetího místa.

Nutno říci, že po celý turnaj nám dobře zachytal František Stárek a dvojice David Beneš (autor dvou hattricků z prvního a třetího zápasu) a Vojta Petráň se jeví jako nebezpečná a doufáme, že ve svých zbraních mají ještě hodně nábojů pro nadcházející zápasy.

Pochvala patří všem hráčům, nikdo se z Vás „neztratil“. A poděkování všem rodičům za podporu, která se na klucích výrazně podepsala.

 

Panthers Praha – Horní Počernice Orka  6:5

Panthers Praha – Athletics Praha  3:3

Panthers Praha – Florbal Chodov  (o 3. místo) 8:1

Autor: Poky