Vyloupení Lokomotivy

20161119-ma-plzenKdyž jsme v sobotu večer dorazili do našeho oblíbeného areálu Lokomotivy v Plzni a zjistili, že se nedá v okolí haly zaparkovat, mysleli jsme si, že se alespoň občerstvíme v místní restauraci a pozdravíme aktuální směnu, jenomže všechno bylo jinak.

Namísto útulné a přívětivé Plzně, jak jí známe ze sklonku léta, nás přivítala Plzeň odtažitá, kosmopolitní, oděná do laciných napodobenin a nablýskaných SUV – hale I se totiž konal turnaj zápasníků „Souboj Titánů“. Tak jsme se tedy s cejchem podřadného sportu došourali do haly číslo II, kde nás měli přivítat borci z místního FbC.

Ti začali také pěkně zhurta a než jsme se nějak vzpamatovali, byl konec třetiny, ve které náš brankár Rasťo lovil míček ze sítě celkem třikrát a kromě toho jsme hráli mizerně, do šancí jsme se dostávali až po zhruba deseti minutách a velkou část jsme směřovali mimo vymezené tři tyče. Druhá třetina přinesla zlepšení naší hry, ale strašně jsme se na ně nadřeli a domácí nám vždy brzy po naší radosti dali najevo, že ne, že páni jsou tu oni. Do třetí třetiny jsme tedy vstupovali s gólem do šatny na 5:3 pro domácí z hole Nickase, vyhlášeného střelce a také s odhodláním, že to ještě zkusíme. Nešlo nám to zprvu vůbec, ale vůle a chuť byla silná natolik, že až v závěrečné desetiminutovce, kdy už to vypadalo, že domácí tým si výhru v klidu pohlídá, se na nás štěstí usmálo. Na kontaktních 5:4 v 52. minutě opět soupeř klasicky odpověděl, jenomže gól na 6:4 v 53. minutě byl jeho posledním. Za velkých rotací v sestavě pak kluci z Panthers učinili nezvyklý obrat v utkání – tři minuty před koncem na 6:5, dvě minuty před koncem na 6:6 a s vidinou zachráněného bodu z téměř ztraceného zápasu pak s dokonalou lehkostí a k pocitu naprostého zmaru domácích pouhých devět sekund před koncem na konečných 6:7.

20161119-ma-plzen-borisNemůžeme říct, že by výhra za tři body byla nezasloužená, to určitě ne, ale pro domácí je hodně krutá vzhledem k vývoji utkání, protože jeho větší část byli lepší, nebezpečnější a hlavně pohotovější, ovšem závěr zápasu zcela nezvládli a dělba bodů by byla spravedlivější, ale jen na oko, správně je, že máme všechny body my, protože jsme dali více branek. Poučili jsme se z předchozího utkání a zvládli jsme ho psychicky; až na ojedinělé případy jsme neřešili fauly a rozhodčí, přestože k tomu někdy byl i důvod, tak jsme se nenechali vyvést z míry. Čím jsme se nepoučili, tak to byl opět náš slabý a vlažný vstup do utkání, což jsme tedy odpracovali v jeho druhé půlce. Vyzdvihnout je třeba výkon obou brankářů, ale v tuto chvíli pouze toho našeho – Rasťo Mazáka a jeho skvělé teploměry. Příští týden doma Jaroměř a to se teprve ukáže. Dnes jsme měli i trochu štěstí.

10. kolo Národní ligy – západ: FbC Plzeň – Panthers Praha 6:7 (3:0, 2:3, 1:4) online