Starší žáci B bojovali do poslední chvíle, přesto koš nakonec neudrželi

V sobotu 19.11. zavítali panteří Starší žáci B k dalšímu turnaji do Čakovic.

20161119-szb-blackangels-orka-vosyNastoupili jsme hned do prvního utkání, proti domácím Black Angels. V bráně musel zaskakovat David Förster a nezklamal. Od začátku jsme získali územní převahu a vytvářeli jsme si i šance, ale bez zakončení. Naopak soupeř těžil z našich nedůsledností v obranné hře a z rychlých protiútoků skóroval. Za stavu 0:3 vykřesal naději na obrat z rychlého protiútoku David Netušil, který tím začal svůj turnajový střelecký koncert. Ale Angels přidali další dvě branky a konečný výsledek 1:5 již udrželi.

Ve druhém našem utkání s Orkou Čelákovice vedl soupeř od svého prvního útoku. My sice rychle vyrovnali úderem „ze vzduchu“ Lukášem Kubů, ale pak jsme zase pro nedůslednosti při bránění museli jen stále dotahovat. Za stavu 1:3 pokračoval ve své skvostné střelecké sérii David Netušil, když postupně srovnal na 3:3 a po našich následných obranných výpadcích znovu dvěma brankami na 5:5. Poté, co jsme nevyužili řadu šancí, včetně tref do brankové konstrukce a dalších dvou tutovek, naději na boj o 3. místo přiblížil Matěj Ďurina brankou na 6:5. Nakonec ale, po našem sporném vyloučení, soupeř vyrovnal a poslal nás na skóre do boje o 5. místo.

A pak přišlo klíčové utkání s modřanskými Vosami. Do brány nastoupil Filip Urban. A od začátku zase ty nedůslednosti v obranné činnosti a pohodlné branky pro soupeře. I přes korekci Pavlem Pánkem jsme získali manko až pěti branek. Ale pak jsme zabrali, sice spadlo něco i k nám, ale Filip se rozchytal, David pokračoval třemi brankami ve svém brilantním střeleckém výkonu, pomohl David Förster, přidal se i třemi super střelami Adam Kopal a najednou to bylo 8:8. Ale nakonec nám florbalová štěstěna nepřála a konec 8:9.

Přesto patří všem klukům poděkování za bojovnost, trenérovi a rodičům za podporu.

Příště to zase vyjde.

Panthers Praha B – Black Angels
Panthers Praha B – Orka Čelákovice 6:6
Panthers Praha B – Vosy Praha 9:8 (o 5. místo)

Autor: Stanislav Hlaváč