Jednorožec, gejša a bohužel i prohra. To vše potkalo Panterky v Ostravě

gigi-jednorozec-1 „Praha to je ráj, Ostrava je děs, tři sta tisíc havířů a jinak zdechnul pes,“ zpívá Jarek Nohavica ve své písničce. A přesně tak se cítily Panterky, když se ve státní svátek objevily na nádraží v Ostravě. Ještě tomu předcházelo brzké ranní vstávání a taktika trenérů, kteří hráčky za neslušné chování rozsadili po všech vagonech vlaku Leo Express. Jednu výhodu to mělo, stačilo to totiž k tomu, aby Panterky mohly Vítkovice alespoň trochu potrápit.

První třetina nabídla zajímavý florbal. Naše hráčky blokovaly střely a samy měly několik šancí. Zaznělo pár tyček, u mantinelů bylo dusno a Vítkovice si často lámaly hlavu. Gól vstřelily až v oslabení. Stav: 0:1. Druhá třetina se nesla v podobném duchu. Po jejím konci se v zákulisí vedly tajemné dohady nad tím, co Panterky dávají své gólmance Marušce do pití, že tak neskutečně chytá a má ruce všude. Vítkovice v této třetině vstřely jen jeden gól. Poslední část zápasu už tak pěkná nebyla. Holky odešly po fyzické i psychické stránce a domácí tým si na jejich chybách přímo smlsnul a nasázel dalších 6 fíků. Za zmínku ale stojí krásný gól, který vstřelila Lucka Kalinová za asistence Péti Šusterové. Sice Panterky nepředvedly tak parádní výkon, jako tým z dolní tabulky soutěže Židenice minulý víkend, kdy porazil Vítky 5:1, ale snažily se, nabraly zkušenosti a příště dostanou soupeře do kolen. Utkání skončilo 1:8.

Vzhledem k tomu, že se Panterkám v Ostravě tuze líbilo, rozhodly se zůstat o tři hodiny déle. Jízdenky na vlak byly až na osmou hodinu, tak stihly kouknout ještě na chlapské utkání Vítkovic proti Kladnu, sníst v místním bistru i to, co tam neměli, přečíst několik knih, udělat úkoly atd. Zpáteční cesta by mohla nést podtitul: „Spát ve vlaku se nevyplácí!“ O tom ví své (nebo možná do této chvíle neví) jeden z trenérů ženské složky Jan Tůma. Fotogalerie mluví za vše. Jak se vám líbí jako gejša? Nebo lepší jednorožec? Hlasujte! :D

Vyjádření trenéra hostí (Lukáš Jenšík): V první a ve druhé třetině jsme byli spokojeni s naší hrou do obrany, ve třetí třetině jsme trochu odešli po fyzické a psychické stránce a soupeř jako Vítkovice to trestal. Děkujeme soupeři za zkušenost a přejeme hodně úspěchů v dalších zápasech.

Vyjádření trenéra domácích (Jiřího Veleckého): Dnes jsme opět byli v zakončení dlouhou dobu nejvíce nebezpeční pouze vlastní srdeční soustavě. Ale nakonec se to konečně – věřím tomu – protrhlo.

Panthers Praha – 1. SC Vítkovice  1:8 (0:1, 0:1, 1:6)  ONLINE  STREAM