Panterky v pražském derby podlehly Bohemians

Ženy se po reprezentační pauze vrátily zpět na extraligová hřiště, kde je čekal první soupeř z nesmírně obtížného trojboje pravidelných semifinalistek – pražské FbŠ Bohemians.

20161113-wa-bohemians-2 Soupeřky z Děkanky vstupovaly do zápasu jako jasné favoritky, žádná velká paráda to ale ze začátku nebyla. Hosté sice byli o něco více na míčku, jako by ale ospalé nedělní odpoledne ovlivnilo i všechny hráčky na hřišti a předvedená hra tak nebavila nikoho, kdo se na ní zavítal podívat. Po 4 minutách první náznak florbalu ukázala první lajna Bohemians, když využila jeden z mnoha protiútoků v zápase a pohlednou kombinaci na jeden dotek nasměrovala za záda Horňákové Slavíková. Místo očekávaného oživení hry ale oba týmy pokračovaly v přetahování se o střed hřiště a nejvíce vzrušení tak na tribuně způsoboval dobře naladěný Jirka Ptáčník, který u pořadatelského stolku rozdával bonmoty z pralesní řežby dorostenců. Trochu překvapivě tak vypadala akce o dvě minuty později, kdy nejprve Krauskopfová nedotáhla svůj průnik po chytré nahrávce Lochmannové, z následující akce ale naservírovala balon Barákové, která srovnala na 1:1. Ani to ale nevedlo k oživení hry, jedinou větší příležitost dokázala neproměnit známá výřečnice Patakyová, jejíž ránu z otočky vytěsnila Horňáková nad, a všech 63 diváků se tak dál mohlo bavit poslechem hlášení z improvizovaného mikrofonu, který podle některých přísedících musel být starší než samotná hala. Na konci třetiny ještě dvakrát zaúřadovala Patakyová, kdy nejprve proměnila slova v činy a vymetla od mantinelu víko, o dvě minuty později ale spálila slibný únik a do šaten se tak odcházelo za 1:2.

Diváci, kterým se podařilo první třetinu neusnout, respektive se vzbudili na začátek třetiny druhé, mohla trochu vystrašit Zittová, která sice většinu zápasu proseděla, minutu a půl po buly se ale zjevila u vzdálenější tyče branky Horňákové a do skákajícího míčku praštila backhandem tak příšerně, že vyplašila vrány až na střeše střešovické vozovny – 1:3. Hra pak konečně začala vypadat trochu jako florbal hodný ženské Extraligy a Bohemka se postupně dostávala do tlaku, který na začátku třicáté minuty dokázala zužitkovat Kalecká. Po čtvrtém inkasovaném gólu se začaly probírat i Panterky a v některých chvílích byly vyrovnaným, ba i o něco málo lepším týmem na hřišti. Nejprve se v dobrých pozicích objevily Kalinová s Krauskopfovou, obě ale mířily nepřesně, a poté Klvaňová a znovu Krauskopfová, která se po své zmařené příležitosti ještě nějakou chvíli držela za hlavu (společně se zbytkem střídačky a většinou haly). A protože kdo nedá, ten dostane, v poslední minutě završila zelenobílého bůra Rybičková a druhá přestávka tak proběhla za stavu 1:5.

20161113-wa-bohemiansPozorný divák by řekl, že si oba soupeři šetřili svůj florbalový um až na třetí třetinu, protože ta byla z pozice nestranného návštěvníka zdaleka nejatraktivnější. Už po dvou minutách spálilo tutovku duo Tomaščinová-Krauskopfová, aby z následného protiútoku na 1:6 zvýšila Preisslerová. Ani se nestačila vyplnit kolonka v zápise a už to bylo o 6 branek, když se poprvé v zápase prosadila Hyršlová. Aby toho nebylo málo, osmý gól Bohemky ze své pozice nemohla nepřidat Havlíková a halou se začal vznášet zápach debaklu. Ten se zatím „nekonal“, protože stylem start-cíl všem utekla Lochmannová a krásnou ranou k tyči snížila na 2:8. O dalších 18 sekund později mohlo být ještě veseleji, protože se po nahrávce Novákové vůbec poprvé v sezoně (respektive Extralize) prosadila Slaná a fanatici z řad mužského Áčka se začali hlasitě dožadovat vyrovnání. Neuběhlo ale ani půl minuty a kromě umlčení výše zmíněných byl zároveň na pořadatelském stolku vyhlášen stav nouze, protože padl čtvrtý gól za minutu dvacet a v přítomnosti bodrého Jana Boráka se takovým tempem nestíhalo pracovat. Hra se poté trochu zklidnila, jediné větší vzrušení způsobila dvojice Havlíková-Rybičková, které společnými silami málem vyrobily nejlepší vlastní gól sezony (ne-li extraligy, protože málem si doplácat míček do vlastní branky v momentě, kdy je nejbližší soupeřka daleko za půlkou, to už chce pořádnou dávku florbalové šikovnosti). Minutu poté se teprve druhou vyloučenou v zápase stala Škopánová, která vypnula jednu ze soupeřek a zaujala čestné místo na trestné lavice, příhodně hned vedle sedících členů mužského Áčka v čele s Jirkou Ptáčníkem (kterým bychom tímto rádi poděkovali za zpříjemnění prvních dvou třetin). Z nabídnuté přesilovky dokázala Bohemka vytvořit všeho všudy jednu střelu a tak se znovu radovaly Panterky, a to po lehkém nahození právě Škopánové, která svým pokusem překvapila všechny hráčky hostí včetně zasněné Omelkové a snížila tak na 4:9. Nadějeplní diváci se opět začali dožadovat vyrovnání, jejich prosby ale pohřbila Preisslerová s Polákovou, které pět minut před koncem přidaly další dvě branky do sítě Horňákové a i díky tomu, že Kučerová místo odkryté brány trefila jen tyč, tak stanovily konečné skóre na 4:11.

Vyjádření trenéra domácích (Jan Tůma): Vyrovnané utkání, kde jsme v krátkých okamžicích hry byli i lepším týmem, nicméně soupeřky nás předčily ve většině činností. Naše holky ukázaly, že dokáží s každým hrát vyrovnanou partii. Děkujeme divákům, soupeři i rozhodčím.

Vyjádření trenéra hostí (Pavel Krbec): Můžeme být spokojeni s výsledkem, ale ne s předvedenou hrou. Pokud máme nějaké ambice, tak bychom k zápasu měli přistupovat daleko zodpovědněji. Děkuji soupeři za utkání.

Panthers Praha – FbŠ Bohemians 4:11 (1:2, 0:3, 3:6) ONLINE STREAM

Autor: Paučis