Bída..

img_4476Jsou reporty, které se píší snadno. Jsou reporty, kde musí autor nejprve přemýšlet a uvažovat tak, aby veškeré podstatné informace předal v podobě snesitelné pro budoucího čtenáře. A jsou reporty, které se napsat při sebevětší snaze nedají. Toto budiž jeden z nich.

Dorostenci po postupu do první ligy věděli, že kvalita soutěže je velmi vysoká a že některým soupeřům se jednoduše rovnat nemůžeme (ač například poslední ženy z Brna dokázaly v uplynulém víkendu porazit na domácí palubovce největšího favorita ženské extraligy z Vítkovic a tyto papírové prognózy zcela popřít). Cílem letošní sezóny je jednoznačně udržet se v našlapané nejvyšší soutěži, nicméně ještě důležitějším cílem z pohledu obou trenérů je předvádět hru a výkony, za které se všichni budeme moci  pochválit. Po sérii přetěžkých zápasů s týmy z horní poloviny tabulky, jsme se tuto neděli na domácím hřišti utkali postupně s Benešovem a Kladnem, tedy soupeři, se kterými bychom měli o body již rovnocenně bojovat. Prvním problémem budiž absence několika důležitých až klíčových jedinců, přičemž důvody absencí jsou velmi rozmanité – od zranění, po školní výlety až k vytrvalostním běhům v Řecku. Je škoda, že na zápasy, které jsou pro nás z výsledkového hlediska klíčové, nemůžeme postavit nejsilnější možnou sestavu a že si toto samotní hráči  nehlídají. Druhým negativním a důležitějším faktorem je jednoznačně psychika. Je až neuvěřitelně obrovský rozdíl ve výkonech některých hráčů na tréninku a v zápase. Lehkost, výbušnost a sebevědomí je mnohdy vystřídáno kostrbatostí, strachem a neuvěřitelnými chybami z čehož pramení zbytečné góly a další výrazné nedostatky v našem herním projevu.

K samotným zápasům nemá cenu cokoli obsáhle psát. S Benešovem jsme prospali první třetinu a velmi rychle jsme po vlastních chybách prohrávali 0:3. O přestávce přišel nucený fén, po kterém se kluci alespoň trochu zvedli a druhou třetinu v poměru 3:0 naopak získali. Bohužel hned z kraje poslední části jsme po soupeřově zámku několikrát neodehráli jednoduchý balón, což zapříčinilo další gól v naší síti. Po neuznaném gólů Jestříbka naopak udeřil soupeř a odskočil na rozdíl dvou branek. Závěrečná hra v 6 byla alespoň drobnou náplastí na převedený výkon když jsme nejprve snížili a následně měl vyrovnání na holi již zmiňovaný Kuba Jestříbek, který vsak v rozhodující chvíli nešťastně minul. Druhý zápas byla bída všech bíd o čemž svědčí výsledek 0:6. Soupeř nás jednoznačně přejel a na jakékoli body jsme s tímto výkonem neměli nárok. Pokud chceme pomýšlet na jakýkoli úspěch/body/kvalitní výkon, je potřeba, aby se hráči probrali z již 6 kol trvající diskotéky a zejména ve svých hlavách si srovnali, co mají hrát. Potenciál v týmu je, pokud jej však nedokážeme alespoň z části naplnit, bude již na nějaké probouzení pozdě. Děkujeme rodičům za podporu a pořadatelům za tradičně kvalitní práci.

 

Panthers Praha vs. SK Florbal Benešov 4:5 (online)
Panthers Praha vs. Kanonýři Kladno 0:6 (online)