Starší žákyně v boji o udržení rozpoutaly kanonádu a bez problémů se zachránily

Atmosféru z utkání se Vám pokusí přiblížit odpočívající hráčka Kačka S., která měla florbalovou pauzu, způsobenou zraněním ruky.

15050311_1892526407650100_1943207255_nV prvním zápase jsme se utkaly se známým soupeřem Black Angels. I když jsme už od začátku tušily, že to nebude jednoduché, nenechaly jsme se zastrašit. Vrhly jsme se do zápasu odhodlané vyhrát. V první minutě nám sice soupeř dal gól ale zanedlouho se ozvala odezva z naší strany. Na hřiště se vydala Kubištová, která po rozehrávce s Adélou Niederlovou vstřelila branku. Po první polovině tak byl stav zápasu 8:3 pro Black Angels.
Do druhé poloviny jsme se vydaly ještě s vetší vervou zápas otočit. Začaly jsme si více nahrávat a počet našich střel se zvyšoval. Soupeř ale nezůstal pozadu, sice jsme dali další 3 branky, ale hráčky Black Angels těžily z našich chyb a utkání tak skončilo za stavu 6:12.

Druhý zápas jsme sehrály s Mladou Boleslaví. Na začátku zápasu jsme útočily, ale do 5. minuty ani jedna strana nevstřelila gól, v 6. minutě nastal zvrat nulového skóre. Adéla Niederlova dala nájezd a hned skóre vypadalo veseleji. Do konce poloviny se stav zápasu nezměnil.
Do druhého poločasu se naše protihráčky vrhly rychle, na to jsme ale byly připravené. Nedovolovaly jsme jim proměnit žádnou šanci.
Naneštěstí ve třetí minutě se Mladá Boleslav do naší brány trefila. Od té chvíle jsme se nedokázaly vystřelit směrem do brány, zato soupeř skóroval rovnou 2x.
Pět vteřin před koncem Rety vylepšila skóre po přihrávce od brankářky na 3:2. Za zmínění stojí dobrý výkon Jany Reitmajerové, která nás v mnohých situacích podržela, a nepropustila mnoho střel za svá záda.

V posledním zápase jsme se střetli s Elite Praha. Ze začátku jsme hrály pozvolna, ale i přes to jsme ve třetí minutě vyhrávaly 4:0. V první polovině jsme pak daly ještě 7 gólů. Elite se skoro nedostalo k míčku. První poločas tedy skončil 11:0 pro Panthers.
V druhém poločase to šlo s Elite z kopce, sázely jsme jim tam jednu branku za druhou a oni nedaly ani jeden gól. Za stavu 23:0 skončil poslední zápas.

15046191_1892526374316770_1072035223_n

Z pohledu trenéra:

První 2 utkání byla vyrovnaná. Nechyběla nám bojovnost a nasazení. Ovšem soupeřova brankářka v prvním utkání chytala perfektně. O výsledku rozhodla první půle, kdy si soupeř vytvořil dostatečný náskok, který navyšoval.

Florbalová akademie MB byl vynikající soupeř, se kterým jsme dokázali hrát vyrovnané utkání, kdy v první půlce dala vedoucí gól z nájezdu Aďa N. Hra se sice přelévala ze strany na stranu, ale první půle byla naše. V druhé už hrozil soupeř a trestal naše chyby. Odskočil o 2 góly, ale náš tlak nepřinášel tolik potřebný gól. Ten se dostavil až 5 vteřině před koncem. Z následného buly se nám podařilo vystřelit, ovšem brankářka soupeře byl proti remíze. V posledním utkání o udržení nám byl soupeř Elite, který přijel v malém počtu. Z naší strany to byla povinnost vyhrát a udržet koš. A to se nám povedlo, kdy jsme vyhráli 23:0.
Děkuji rodičům za podporu a hráčkám za nasazení a bojovnost v prvních dvou utkáních.