Juniorky i s novými posilami vybojovaly v Kladně plný počet bodů!

Na další zastávku soutěže juniorek jsme vyrazili do Kladna. Kromě toho, že je to poměrně kvalitní hala (mnoho pražských by mohlo závidět), tak dalším plusovým bodem bylo, že naše posily z Nového Strašecího to měly skoro blíž než my ;). Díky tomu, že první turnaj vynechala a formulář se podepsal později, tak mohla ještě poslední zápas odchytat Egi. Jako čerstvá krev pak přijela Veronika, Aneta a Pavla. Hned na začátek je třeba říct, že bez nich bychom rozhodně hráli mnohem hůře a bůh ví jak by to dopadlo s výsledky.

20161112-juniorky-kladno-spartaV prvním zápase nás čekaly holky z Kladna, se kterými jsme odehráli zápas na minulém turnaji, kde jsme je porazili 7:3 a do zápasu jsme tak vstupovali s mírně zakloněnou hlavou a pokrčeným nosem, což nikdy není dobrý přístup. V druhé minutě jsme tak zaslouženě prohrávali 1:0, když obránce soupeřek naprosto nerušeně vystřelil přes dvě hráčky a střela skončila v síti. Gól přišel v pravou chvíli a holky probral. Začaly pomalu, ale jistě hrát poměrně kombinační florbal (ano, pořád k tomu máme daleko, ale po malých krůčcích se blížíme) a soupeřky přehrávat. Zejména na začátku druhé třetiny jsme soupeřky skoro nepustili k míčku a hrozili jsme s nebezpečných akcí. Bohužel ani holky ze Strašecího nemají onen pověstný zabijácký instinkt, a tak mnoho šancí zůstalo neproměněno. Konečné skóre 8:2 mohlo být tedy ještě hezčí.
V druhém zápase se nám do cesty postavil tým Sparty. Tentokrát jsme zapracovali na tom, abychom do zápasu šli s pokorou, ale zároveň i se sebevědomím a vyplatilo se. Oproti Kladnu se Sparta snažila více hrát, takže nás napadala a obecně hrála aktivně. První třetina tedy nabídla hezký florbal a z našich holí pak přísun gólů, když se holky trefily celkem čtyřikrát. Byl to od holek opravdu dobrý výkon a všichni se těšili na další třetiny. Jenže na konci první třetiny se zranila Eva a musela být převezena do nemocnice (všichni zdravíme a doufáme, že je vše v pořádku!). Tím jako by na hráčky padla skoro viditelná deka a zbylé dvě třetiny vlastně ani nestály za řeč. Náboj se vytratil a zápas začal připomínat ples zombíků. Výjimečně nudu pročísla Veronika průnikem po křídle, který někdy skončil gólem (na výhře se podílela 4 brankami), občas méně podařeně. Důležité ale je, že jsme ho dokázali dovést do vítězného konce, protože i takovéto zápasy je třeba se naučit si „pohlídat“ a vyhrát.
Holky byly jednoznačně lepší než oba týmy, se kterými hrály a zaslouženě vyhrály. Jsem moc rád, že mohu takovouto větu napsat a stát si za ní. Ještě jednou díky všem a hlásím, že krkem už celkem mohu hýbat.
A pokud se někdo diví, proč je trenér na fotce zády, tak se ten den dozvěděl, že důležité není jak florbal hrajete, ale jak u toho vypadáte a on ten den nevypadal zrovna nejlépe, tak nechtěl kazit fotku :)