Černá neděle

20161113-ma-orkaNeděle třináctého – to bude od nynějška patřit k těm nejméně povedeným dnům historie a za sedm let, až to zase přijde, tak si všechno raději předehrajeme, protože z dvanácti zápasů tento den se podařilo jen jednou vyhrát a jednou remizovat, ve všech ostatních případech jsme gratulovali k bodům soupeři my.

Ale aby chutnalo, je třeba někdy i hladovět, takže důležité je vědět, proč se tak stalo a tak se nyní ohlédneme za tou poslední nedělní prohrou – konkrétně Mužů A proti známému soupeři z předměstí Prahy, ASK Orka, dříve ze Staré Boleslavi, nyní z politických důvodů z Čelákovic.

Byla to naše první prohra za tři body a mimochodem jsme byli posledním týmem v soutěži, který držel v této kolonce čisté konto a sympatickou čtvrtou příčku, kdežto Orka se hrabala kdesi vespodu. To se hrálo svou klíčovou roli, navíc borci si bláhově pamatovali jasné vítězství v přípravě a výsledek byl ten, že hosté vstoupili do začátku a celé první třetiny daleko lépe, než my a předčili nás v nasazení a aktivitě tak sedminásobně a v ostatních činnostech jen dvojnásobně a tak nás rozsekali poměrem 1:5, kdy dvě branky padly po velmi chytré tečované střele, jedna v oslabení (rutinérsky zpoza branky z hole nestárnoucího matadora Miškovského) a další také v oslabení, do té doby naší silné disciplíny.

Do zbytku utkání jsme tedy museli jít s odhodláním celou hru změnit, zlepšit a vrátit se do zápasu, což se nám povedlo hned v úvodu, využitím pětiminutové přesilovky, ale to bylo na dlouho vše a na další gól se čekalo dlouhých 21 minut a to byla další příčina našeho neúspěchu – velice tragická produktivita a úspěšnost střelby. Naši zapisovatelé střel se museli hodně splést, když určili poměr střel v první části 19:9, možná to dokonce omylem otočili. Naše střelecké pokusy byly často neefektivní a hodně nepřesné a zbytek pochytal další matador Petr Freiman, který se stal po právu nejlepším hráčem hostů.

Třetí věcí, která nám prohru přinesla, byla naše nedisciplinovanost, kterou jsme sice dokázali mnoho dlouhých kol držet na uzdě a pod kontrolou, ale nyní jsme se tedy předvedli zase v tom o něco horším světle. Soupeř tomu sice svým absolutním, totálním a agrestivním vstupem do utkání pomohl, ale my místo toho, abychom se s tím vyrovnali a nenechali se strhnout k animální a živelné hře, jsme tomu podlehli a začali se soustředit na fauly a rozhodčí a jejich posuzování, které pro naše hráče bylo často nepochopitelné, ale z jejich strany nutné a ve většině případů neměli moc na výběr. Soupeř byl v první třetině lepší a my se vrátili do hry, ale bez branek se těžko dá vyhrát a když k tomu nemáme svoje emoce a zákroky pod kontrolou, tak nám nikdo nepomůže, jen zase my sami tím, že se vrátíme k tomu, co máme dělat. Za týden pojedeme na „soustředění“ do Plzně a budeme hrát opět s týmem, který je papírově pod námi a v přípravě jsme ho byli schopni již dříve porazit, takže ideální místo pro reparát.

9. kolo Národní ligy západ: Panthers Praha – Orka Čelákovice 3:6 (1:5, 1:0, 1:1) online