Početní nominace jako na extraligu a první výhra Žen B

Ženy B mají za sebou další hrací víkend, ze kterého si odváží v uvozovkách pouze 3 body. Krátké ohlédnutí za cestou k prvnímu vítězství naleznete v níže sepsaném článku.

wp_20161105_14_46_14_proPřed cestou do Králova Dvora, dějiště víkendových zápasů ženské rezervy, proběhla porada, na které byl vytyčen cíl si zpět do Prahy přivést minimálně 4 body. První bodový „příjem“ měl zajistit zápas s Florbalovou akademií z Mladé Boleslavi. Opět to byl ale soupeř, kterému se lépe povedl vstup do zápasu, a my byli nuceni 2x dotahovat jednogólový náskok. Díky trefám Barči S. a Simony Š., které předcházela pěkná kombinace s Živou V., se nám dařilo udržet naději na remízu a případně myslet i na těžce vybojovanou výhru. Výhra by to byla skutečně těžce vybojovaná, i přes náš tlak a napadání, které si holky mohly dovolit díky velmi široké sestavě – 16 hráček, 2 brankářky a netradičně i 2 trenéři. Na našich hokejkách se to ale množilo nepřesnostmi, nervozitou, nedostatkem důrazu v osobních soubojích a značné množství šancí zůstalo neproměněných.
Do třetí třetiny jsme však vstupovali pouze s jednobrankovým mankem. Zkušený soupeř si ale naše jakékoliv pokusy o vyrovnání pohlídal a dokonce přidal další dvě branky. Na konci zápasu tedy na tabuli svítil výsledek 2:5 a první mise turnaje tak skončila v prachu zapomnění.
Druhý zápas nás čekal s jedním z našich tréninkových sparing partnerů – Divoké kočky & Olymp. Sestava prořídla o 4 hráčky, ale trenéři využili zatvrzelosti a fyzické vybavenosti kapitánky Barči S. a mohli tak opět postavit tři útoky. Větší zkušenosti byly tentokráte na naší straně, lepší technická vybavenost a bojovnost nenechaly výsledek ve statickém stavu a brzy jsme si začali vypracovávat docela solidní gólový náskok. Konečně se prosadily i ne tolik skórující hráčky, kdy Lucie K., asi na potřetí, dostatečně sklonila svoji střelu a trefou pod břevno se zapsala do statistik zápasu. Gólové zásahy si konečně také zapsala Radka K., která prolomila gólový půst, a konečně to tam začalo padat. Konečné skóre se zastavilo na výsledku 8:2 i když jsme nesplnili přání diváků, kteří si žádali desítku. Právě divákům patří velký dík za podporu a za důvěru v náš tým.
Následující turnaj nás čeká Plzeň se Spartou a opět můžeme čekat nelehká utkání, kde bude potřeba ze sebe dostat maximum.

Panthers Praha B – FA Mladá Boleslav B 2:5
Panthers Praha B – Divoký kočky & Olymp 8:2