Dorostenky ukázaly zarputilost i florbalovou krásu a vezou ze Zličína 3 výhry

Po nepříliš výsledkově podařeném minulém turnaji jsme na ten další vyrazily doslova se vším co máme. V podmínkách naší ligy bychom tak hravě daly dohromady dva týmy, protože soupeřky celkem pravidelně jezdí v osmi hráčkách. Ani promrzlá Zličínská hala nám odhodlání nesebrala, jelikož nejsme žádné dámičky a na zimu jsme zvyklé z Radlic ;)
pantherszlicin3První do cesty za vítězstvím se nám postavily holky ze Sokola z Vinohrad, což je v této sezóně už tradiční začátek (ještě jsme nezačínaly jinak a cítíme malinkou křivdu, protože holky jsou šikovné ale maximálně se sešly v šesti, takže poslední zápasy bývají už notně unavené, zvlášť když my je soupeřkám unavíme). V této sezóně jsme je ještě neporazili, což jsme chtěly napravit, jelikož nás rozhodně herně, ani jinak, nepřevyšují. Cíl byl tedy jasný a bez napínání je třeba říct, že jsme za ním šly naprosto sebejistě a bez zaváhání. Soupeřky jsme v podstatě nepustily za půlku a když už se tam náhodou dostaly, tak o balonek přišly velice rychle. Malinkou skvrnkou může být naše neproměňování šancí, ale to si už nejspíš necháme vytetovat na čelo.
V druhém zápase jsme změřily síly s hráčkami FbŠ Bohemians. Tedy v zápise se psalo Elite, ale dresy a samotné hráčky vypovídaly o něčem jiném. No, holky to neřešily a prostě je rozprášily :) Sice jsme inkasovaly první branku po lákavé nabídce od naší obrany, ale to holky jenom nakoplo a pak už soupeřky k ničemu nepustily a místy předváděly velice pohledné akce, které končily střelou do prázdné brány. Všechny se tak dostaly do hry a tento zápas si doslova užily.
V posledním zápase nás čekal Kolín, který prohrál s Vinohrady a remizoval s Boh.., tedy vlastně s Elite, promiňte. Očekávání tedy byla jasná a už jsme se viděly, jak nám to tam zase bude padat a soupeřky k ničemu nepustíme. Člověk míní a bůh … se mu směje :) Pitbulačky z Kolína si svoje přízvisko zaslouží. Vletěly do nás, zakously se a nehodlaly pustit. Měly obrovské nasazení a poprvé nás v turnaji někdo opravdu napadal, což nás zaskočilo a měly jsme s tím problémy. Neustále jsme tahaly za kratší konec otěží zápasu a holky začaly propadat nervozitě, skoro až panice. Vůbec tomu nepomáhal tatínek, který velmi pravděpodobně trpěl poruchou osobnosti (nejspíš si myslel, že je rozhodčí, trenér a hlásná trouba v jedné osobě), který byl údajně slyšet až v Metropoli a zákazníci si prý stěžovali, že se nemohou soustředit na nákupy. Každopádně holky se kously a pochopily, že musí začít ještě víc bojovat, protože jim zkrátka nebude stačit, že jsou technicky a takticky lepší. Do čela obratu se postavila Šárka Šporová a svými třemi góly rozhodla o tom, že tři body byly naše, a nepomohla tomu ani hra v šesti, ani naprosto mizerný výkon rozhodčích (ano až tak mizerný, že mi stojí za to se o něm zmínit).
Turnaj hodnotíme určitě pozitivně. První dva zápasy jsme byly jednoznačně lepším týmem a ve třetím jsme si zase vyzkoušely jaké to je hrát v těžkých podmínkách a pod dobrým „fyzickým“ tlakem soupeře a přesto utkání obrátit na svou stranu. Na druhou stranu je důležité si také uvědomit, že opravdoví soupeři nás teprve čekají a je třeba na sobě neustále pracovat, abychom převyšovali je, což je náš dlouhodobý cíl.
Holky díky a také děkujeme divákům za podporu.
Panthers Praha vs. TJ Sokol Vinohrady 4:0
Panthers Praha vs. Elite Praha 6:1
Panthers Praha vs. Pitbulačky Kolín 5:4