Utrápená výhra za nejslabší výkon v sezoně

najezdV sobotu večer nás čekala cesta na sever, na hřiště aktuálně posledního celku Kati Kadaň. Hala pro nás byla známá díky tomu, že jsme zde před pěti lety byli na soustředění mládeže a hala je to výborná, co bychom za takovou v Praze dali.

Bylo ale dopředu jasné, že pro naše borce nebude tím ideálním. Stejně tak jako že pro ně nebude ideální pozice favorita, který má přijet pro papírově snadnou výhru – vždyť Kati se aktuálně krčili na poslední pozici s třemi body za tři prohry v prodloužení z úvodu soutěže a poslední dvě kola je zastihla zcela mimo formu. Oproti tomu náš tým ještě z žádného souboje neodešel bez bodu a mnozí analytici ho považují za překvapení soutěže. Odjeli jsme navíc bez dvou hráčů základní sestavy, jejichž místa pohotově zacelili junioři a čerstvá posila Martin Kalous z Ostravy.

Cesta do Kadaně ubíhala pomalu a tak jsme si povídali o všem možném a dostalo se i na jednu z našich slabin a tím je proměňování trestných střílení a Martin z Ostravy k tomu řekl: „No hoši já jsem nikdy najezdy nejezdil, bo nejsu žadny specialysta, ale když jsem viděl vás, tak to mohu zrazu jezdit iba ja.“ To nám dodalo naději, že máme někoho, kdo nás v případě nouze spasí a nebudeme muset losovat o to, kdo z nás tentokrát půjde zkusit.utrapena-vyhra

Do utkání jsme vstoupili – nyní s odstupem se to dá tak nazvat – nešťastně dobře a brzy jsme vedli 2:0 a i když soupeř také brzy snížil, vlilo nám to do hlav možná až příliš mnoho sebevědomí a přestože jsme objektivně byli lepší, tak jsme to nedokázali nijak prodat a výrazněji soupeři odskočit. Po první třetině, která skončila 2:3 pro naše barvy se soupeř přeskupil a začal daleko úporněji, ale i efektivněji bránit a my mohli začít litovat, že jsme nevyužili naší mírné, ale i tak dostatečné převahy v první třetině. Kadaň vyrovnala rukou svého kapitána (viz obrázek), který fyzicky připomínal kombinaci amerického hokejisty a basketbalisty a Kadaňští začali cítit, že právě dnešek by mohl být tím dnem, kdy se odrazí k lepším výsledkům.

trestNakonec se tak nestalo a díky dorážce Lukáše Pokorného v závěru druhé třetiny jsme se ujali vedení, které jsme již ani přes naší stále malátnou hru nepustili a v Kadani tak nechali jen smutek, protože kdyby byli Kati produktivnější, tak mohli body zůstat doma. My můžeme být rádi za tři body, které si nejspíš nezasloužil nikdo. Třetí třetina dopadla 0:0, což nepamatují ani nejstarší pamětníci a příznivci defenzivního florbalu! A svůj velký a nesmazatelný podíl na tom měl právě v úvodu zmíněný Martin z Ostravy, kterému osud připravil možnost, jak potvrdit svá slova a necelé dvě minuty před koncem mu nabídl trestné střílení. Netřeba popisovat, jak to dopadlo, ale bylo to o chlup. Od osudu to bylo ale naštěstí poslední, co pro tento večer připravil a my jsme se šťastně a zdravě vrátili domů se třemi body. Za týden hrajeme s Orkou a tam se zkušenosti ze zápasu, kdy to nikomu nejde, budou hodně hodit.

Fotogalerii domácí fotografky najdete ZDE

8. kolo Národní ligy – západ: FBC DDM Kati Kadaň – Panthers Praha 3:4 (2:3, 1:1, 0:0) online