Starší žáci A si zahráli exhibici ale museli skousnout i porážku

dsc_0383Na další turnaj vyrazili starší žáci do Čelákovic. Naštěstí do haly BIOS, která sice také není ideální (prostor pro diváky je reálně takový, že není), ale pořád je to Sazka Aréna oproti hale u Učiliště. I když kafe si tam stejně nedáte a hlavně našim borcům tato hala prostě nesvědčí, jelikož místní povrch vytváří na neznalého diváka dojem, že hokejku drží v ruce pár měsíců.

První zápas nás čekal již tradiční soupeř z Benešova, který hraje jednoduchý a účelný florbal a který v důležitých momentech podrží jejich kapitán, který je neskutečně nebezpečný (zejména v koncovce). Vzájemné měření sil vždy skončilo remízou, a tak se očekával vyrovnaný boj. Pro oko diváka to byl poměrně nezajímavý zápas, jelikož florbalového umu nebylo ani na jedné straně vidět příliš. Nicméně Benešov byl přeci jen efektivnější v zakončení a pomalu zvyšoval svůj náskok, kdežto u našich borců se spíš zvyšovala frustrace z vývoje utkání a vlastní neschopnosti s tím něco udělat. Rozhodně jsme nebyli horším týmem a vypracovali jsme si i několik jasných gólových příležitostí, ale něco nám prostě chybělo, a tak soupeř po zásluze vyhrál. Jen ten výsledek nemusel vypadat, tak nepříznivě.

Druhý zápas s Orkou dal zapomenout na ten první. Alespoň v hlavách hráčů, kteří se vyloženě bavili florbalem, a udělali tak ze zápasu exhibici. Vycházely nám krásné akce „na ťukačku“ do prázdné brány, byli jsme důrazní a nepříjemní v napadání a sebejistí v obraně. Druhou stranou mince je, že nám to soupeř až příliš usnadnil, a kluci tak nemuseli předvést tolik svých dovedností (a že je mají), aby ho naprosto přehráli. A jak už to ve světě bývá, tak nám samozřejmě několikrát pomohlo štěstí.

Poslední zápas se nám postavil další známý, a to hráči Kladna. Opět to bylo vyrovnané utkání, ale tentokrát jsme již hráli lepší florbal. V některých fázích hry jsme pak i tvořili hru, tak jak chceme a dostávali soupeře pod tlak. Bohužel se opět stavily na návštěvě dva známé nešvary našich týmů. Neefektivita zakončení a hrubé chyby v rozehrávce. Tyto dva nešvary vpodstatě rozhodly zápas. Vyzdvihnout určitě zaslouží Kája Petrák, který nejen že bojoval jako Panter, ale ještě k tomu přidal tři góly do branky soupeře. Ani to však nestačilo k vítězství.

Na tento turnaj budeme chtít rychle zapomenout, což je na jednu stranu určitě dobře, jelikož moc dobrého nepřinesl. Je třeba si z něj ale odnést poučení chyb (nebo snad z krizového vývoje :)). Nemůžeme už dělat jednoduché a nevynucené chyby v rozehrávce (a určitě ne tolik jako na tomto turnaji), jelikož soupeři je dokáží potrestat a jejich „dohánění“ je pak nad naše síly.

2. koš

Panthers Praha – SK Florbal Benešov  0:5

Panthers Praha – DDM horní Počernice Orka  14:0

Panthers Praha – Kanonýři Kladno  3:5

 

Autor: Gigi


Prohlédnout na Facebooku.