Starší žákyně si rovnoměrně vychutnaly chuť vítězství i porážky

Starší žákyně čekala cesta až do daleké Boleslavi.


FA MB Dolní Bousov x Panthers Praha
dsc_0441
Potom, co jsme se ráno s holkami v šatně probudily po brzké cestě do Mladé Boleslavi, sestavily jsme „lajny“ a přišly na hřiště s tím, že na holky z Bolky musíme vlítnout a trochu je překvapit. To se nám i podařilo a tak jsme v první polovině zápasu mohly vidět vyrovnané utkání. To, že nám daly první gól nám nemohlo zkazit náladu a tak jsme jim hned odpověděly lepším napadáním, díky čemuž se podařilo dát gól i do jejich branky, na což ovšem vzápětí přišla odpověď z Boleslavské standartky – po první polovině tak na tabuli svítilo skóre 2:1 pro Boleslav. V druhé polovině jsme trochu polevily a za chvíli jsme vytahovaly z naší branky další míček, tentokrát od nás nešťastně sražený za záda brankářky. Hráčky z Boleslavi nám ukazovaly svoji pěknou individuální hru, kdy se prosadily nejprve po samostatném úniku a poté po nájezdu, který byl nařízen za sekání u naší branky. Poté se nám ještě podařilo snížit výsledek pěknou střelou z půlky, nicméně to bylo všechno, ani „combo lajna,“ ani tzv. standartní situace labuť (obě věci jsou výmysly trenéra Toliho) nám nepomohly v tom, abychom dál snižovaly skóre. Rozhodně tomu ani nepomohlo to, že jsme v závěru netrefily prázdnou bránu. Nicméně bych za tenhle zápas chtěla holky pochválit. Byl naplno odehraný, poctivě odmakaný, a když zvýšíme do budoucna produktivitu, mohly bychom dospět k daleko vyrovnanějšímu výsledku.

Kutná Hora x Panthers Praha
Do dalšího zápasu jsme chtěly nastoupit v tempu ze zápasu předchozího, což se nám podařilo, ovšem díky našemu nedůrazu před bránou jsme za chvíli prohrávaly po výhozu kuntnohorské brankářky 1:0. To se ale nelíbilo Kačce Strnadové, která si vzala u naší branky míček, drze přeběhla celé hřiště a suverénně zavěsila do víka. Z výběhu jí sekundovala Rety, která vymetla druhou pavučinu. Po třetím góle to pak na našem hřišti konečně začalo vypadat jako florbal, obzvlášť když Kačka shodila balón na Karyn a ani ta se střelou neminula branku. Poté jsme opět ukázaly naše nedůsledné bránění standartních situací a dostaly od Kutné Hory další gól, na který ale vzápětí odpověděla znovu Kačka Strnadová a chvíli poté také Áďa Vlčková (která pěkně clonila před brankářkou) se Šárkou. Poté ještě Kačka Strnadová nahrála Míše, která umístila balón zákeřně vedle nohy brankářky. Soupeřky odpověděly rychlým gólem, nic více ale už nestihly a tak se na tabuli rozsvítilo znovu skóre 3:6, tentokrát to však dopadlo lépe pro náš tým.

Tatran Střešovice x Panthers Praha
dsc_0473Před zápasem s Tatranem jsme si s holkama řekly, že to sice nebude lehké utkání, ale zkusíme do toho dát všechno. Přestaly jsme tolik napadat, více jsme na soupeřky čekaly. Bohužel i přes naši snahu za chvíli na tabuli svítil výsledek 6:0, který se pak podařilo kosmeticky upravit Kačce Strnadové se Šárkou – za zmínku stojí radost z toho gólu, tak obrovská, že obě holky skončily na zemi. Na konci jsme si ještě jednou klasicky přestřelily prázdnou bránu a šly do kabin. Plus je, že v tomhle zápase jsme spolu konečně začaly komunikovat i na hřišti a ne jenom na lavičce, za což si holky taky zaslouží pochvalu.

Elite Praha x Panthers Praha
Čekal nás poslední a (myslely jsme si že) nejlehčí zápas. Soupeřky přijely pouze v pěti a tak jsme si řekly, že je zkusíme uběhat. Nicméně po prvních minutách začala trenérka koukat za dveře, jestli jí holky někam neutekly a nevyměnily se s někým. Na hřišti jsme nebyly vůbec poznat, bohužel jsme se přizpůsobily hře soupeřek a byly dokonce míň aktivnějším týmem. Daly jsme první gól, kdy Áďa Niederle krásně umístila balón z půlky za záda soupeřovy brankářky, nicméně netrvalo dlouho a míček jsme ze sítě lovily my. A mohly jsme ještě děkovat Janě v bráně a dvěma (právem) neuznaným gólům, že zůstalo pouze u toho jednoho. Poté přišlo od nás břevno a pak konečně trefa Rety a vzápětí Šárky. Druhá jmenovaná jako by nás svým gólem probudila a trenérka opět začala poznávat své holky na hřišti. Začaly jsme si dávat pěkné balóny a padaly z toho góly. Vteřinu před pauzou Rety znovu umístila balón do soupeřovy branky, který ji pěkným výhozem poslala Jana a o přestávce jsme koukaly na skóre 1:7. Do konce utkání padly ještě 3 pěkné góly – za zmínku stojí pěkný gól Kačky Formánkové a my se tak mohly radovat ze splněné „desítky.“

Závěrem bych moc chtěla poděkovat holkám, že mi ulehčily mojí trenérskou premiéru (až na infarktovou polovinu posledního zápasu) a taky rodičům za dopravu a hlavně za podporu při zápasech.  

Panthers Praha – FA MB Dolní Bousov 3:6
Panthers Praha – Kutná Hora 6:3
Panthers Praha – Tatran Střešovice 1:6
Panthers Praha – Elite Praha 10:1

Autor: Eliška Škvorová