Muži na horké půdě Chomutova vystříleli další body do tabulky!

V sedmém kole Národní ligy naše chlapy čekalo výjezdní utkání proti Chomutovu.

20161029-ma-chomutovSoupeř začal velice aktivně a již po 4 minutách při našem nedůrazu Tomáš Fiala otevřel skóre. V poměru šancí chomutovští jasně vítězili, hráli jednoduše a naše zbytečné kličky na středu hřiště trestali brejky. Rybka už to nevydržel, vzal to na sebe. Při úniku po mantinelu byl faulovaný a v následné přesilové hře si spravil chuť svojí klasickou střelou tahem od mantinelu. Další gólovou akci nastartoval opět Rybka, který krásnou nahrávkou na střed našel Koláře, který hned shazoval na Pokorného, s přetažením na druhou stranu na volného Polcara gólman neměl šanci. Chomutov do minuty na srovnání skóre odpověděl rychlým přenesením zpoza branky přes naší obranu, kdy se nebál vystřelit Karel Klíma.  Následné vytažení našeho obránce, který na středu ztratil balon, vzniklo přečíslení a domácí šli opět do dvoubrankového vedení.

Druhá třetina z naší strany začala úplně jinak. Hned v úvodu se ujal zpestření pro diváky jeden z rozhodčích, když „lehce“ zakopl o mantinel a stěží se udržel na nohou. Po dalším faulu, tentokrát se provinil Tomáš Fiala, následovala další přesilová hra pro nás. Na základě přehnaného nasazení domácích při oslabení, na které rozhodčí upozorňoval, vyloučil dalšího chomutovského hráče Daniela Jäschke. Hru 5 na 3 využil Kolář typickým tenisovým úderem. Při hře 5 na 4 upadl hráč, Rybka si řekl o balon, aby této situace využil a opět střelou tahem od mantinelu srovnává a dává větší naději na vítězství.  Ve směsici hokejek se nejvíce zorientoval Tomiška, který hned přeposlal balonek na volného Veverku, který již měl snadnou práci. Asi z euforie jsme se zase nechali zbytečně rozlítat, prošla nahrávka přes celé brankoviště a Borák již nemohl nic dělat. Do konce třetiny se skóre změnilo již jen jednou, když nás soupeř jednoduchostí přechytračil a Borák balonek nejdříve neviděl, načež ho spatřil za svými zády v brance.

Poslední dvacetiminutovka byla zcela v naší režii. Nejdříve srovnal skóre Jakob, následně nás do vedení poslal Ptáčník svojí typickou střelou tahem. Po něm se přidal Kolář, který využil chyby soupeře.  Dávání si přednost nikdy nedělá dobrotu, ale Tomeš se obětoval, aby míček dopravil na svého spoluhráče Pokorného, který mu ho jako hoďňouš vrátil a Tomeš se prostě nemýlil a vymetl pavučinky v horní polovině brány. Faul na Krůška při brejku byl neviděn, ale jeho oplácení poté, co byl držen chomutovským gólmanem viděli rozhodčí moc dobře. Naštěstí máme velice dobrá oslabení (pozn. redakce – 87,5% úspěšnost). To se také potvrdilo v dalším oslabení v tomto zápase, kdy utekl Pokorný a míček dopravil do levého horního růžku branky. Před tím byl ještě ošklivě zraněn Rybka v oblasti zad. Snad to nebude nic vážného a nastoupí v dalším kole. Minutu před koncem soupeř ještě snížil o jednu branku, kdy odražený balon Ondřej Šarša doplácl za Boráka.

Soupeř byl ze začátku utkání lepší, ale díky vůli celého týmu, větší produktivitě a disciplinovanosti, jsme se radovali z vítězství my. Jen ta dál!

Další utkání Muži A sehrají v sobotu 5. 11. 2016 od 19:00 v Kadani. Nabádáme všechny fanoušky, ať sledují aspoň textový online a fandí tak na dálku. Každý bod je cenný.