Opora v brance a týmovost, to vše pomohlo Starším žákům B!

V neděli ráno vyrazila rezerva starších žáků doplněná mladšími žáky na svůj 4. turnaj do Neratovic, kde místní palubovka připomínala „kluziště a polní cestu“ zároveň.

received_1175995089133558V prvním zápase nás čekal tým FBK Davle. V první polovině se nic zásadního neudálo a tak jsme šli do druhé poloviny za stavu 0:0. Tento stav však nevydržel dlouho, protože jsme na začátku druhé poloviny polevili a soupeř nám rozvlnil síť hned dvakrát. To kluky ale neodradilo a šli si tvrdě za vítězstvím. A to jim nakonec přineslo ovoce v podobě čtyř vstřelených branek a tak na konci zápasu svítilo na tabuli výsledek 4:2 pro naše borce.

Ve druhém zápase jsme poměřili své síly s hráči z Kutné Hory. Zápas byl vyrovnaný už od začátku, kdy jsme dokázali jako první skórovat avšak o pár sekund později soupeř dokázal vyrovnat, to ale nebylo všechno, protože jsme dokázali hned odpověď a to konkrétně o 18 sekund později. Na tento gól zase dokázal soupeř odpovědět a tak první polovina skončila vyrovnaně 2:2. Ve druhé polovině pak padl gól na každé straně a tak jsme si se soupeřem rozdělili jeden bod a mohli jsme si zapsat do statistik remízu 3:3. Po tomto zápase jsme napjatě čekali, jak si povedou naši dnešní soupeři vzájemným zápasem, který nakonec ovládli hráči FBK Davle a my jsme se mohli těšit na zápas o první místo možnost postoupit do vyššího koše.

Před finálovým zápasem se trenéři vydali do místních potravin spolu se dvěma členy sestavy, přesněji řečeno s p. Förstrem a p. Ďurinou, který nám dával rady do života, jak na holky a dokonce i názorně předvedl na místní dívce, když podle jeho slov zapnul „balistické schopnosti“ a přistoupil k dívce, která bez povšimnutí pokračovala svou cestou a p. Ďurina se mohl smutně zařadit zpátky do svého „pruhu“.

Ale už k samotnému zápasu o prvním místo.

Poslední zápas jsme narazili na domácí tým Neratovice, který ve svých řadách měl individualitu vedle individuality, kterou naštěstí naši hráči dokázali perfektním týmovým výkonem eliminovat a i přes tuto překážku se přenesli a vyhráli poměrem 7:4 a mohli  se radovat z postupu do vyššího koše. Za zmínku stojí výborně chytající Adámek Šejvl, který v bráně předváděl výborné zákroky a výrazně se podílel na postup do vyššího koše spolu s naším střelcem Davidem Netušilem, který stihl nasázet čtyři branky a na vrch si připsal asistenci.

Děkujeme všem hráčům za týmový výkon a rodičům za podporu.

Panthers Praha – FBK Davle  4:2

Panthers Praha – FBC Kutná Hora  3:3

Panthers Praha – Florbal Neratovice  7:4

Autor: Poky