Junioři předvedli dva naprosto odlišné výkony a berou pouze 4 body.

Zatímco se státníci scházeli na Hradě, aby oslavili Den vzniku Československa (rozsáhlý komentář k situaci ohledně vyznamenání, pana Ovčáčka nebo samotného prezidenta republiky ponechme raději jiným), junioři vyrazili bojovat o další body na Děkanku.14881376_10207933228114885_1933376577_o

V prvním zápase nás čekal papírový outsider – FC Bučis Team, který v dosavadním průběhu ligy nezískal ani bod a krčil se tak na posledním místě tabulky. Souboje, ve kterých bychom dle papírových předpokladů měli v klidném tempu zvítězit nám obecně příliš nevychází. Je otázkou, kde se tato „nemoc“ zrodila, jelikož ji můžeme sledovat napříč téměř celým spektrem panterských týmů bez ohledu na věk nebo pohlaví. Ani nabádání ze strany trenérů, abychom soupeře nepodcenili nám nebylo nic platné a tak byl stav po dvou třetinách 1:4 a to i přesto, že do hry hned ve druhé třetině zasáhli Pokorný s Hudcem, kteří měli být šetřeni na sobotní výjezd Mužů do Chomutova. Před poslední periodou přišel klasický absolutní fén. Kluci naštěstí poslední patnáctiminutovku odehráli tak, jak jsme si přibližně představovali na začátku zápasu a tak se nám podařilo vyrovnat na konečných 5:5. Za zmínku stojí dva nařízené nájezdy, které se jal exekuovat Dominik Hudec, který první nájezd s přehledem proměnil, což se mu bohužel následně nepodařilo zopakovat, když druhý pokus skončil na břevně. Stejný hráč mohl utkání zlomit na naší strany v následné přesilovce, ale 4 sekundy před koncem brankář jeho střelu neuvěřitelně lapil a tak se body rozdělovaly na obě strany. Smutnou ukázkou naší nekoncentrovanosti a liknavosti budiž dvě vyloučení za nedostatečnou vzdálenost při soupeřově standardce, což by se v juniorské lize již skutečně stávat nemělo, a také zbytečné a hloupé fauly Wolajnyka a Šimůnka.

Ve druhém zápase nás čekala Bohemka B, se kterou jsme v posledním kole remizovali 1:1, a dostali jsme tak možnost napravit, co se minule nepovedlo. Do zápasu vlétlo úplně jiné mužstvo a tak jsme po již po první třetině bezpečně vedli 4:1. Za hlasité podpory fanoušků – děkujeme tímto zejména kvartetu Joukl, Slavata, Kobza, Kobzová za podporu, jsme si v poklidu dokráčeli k vítězství, když po 45 minutách svítil na tabuli stav 7:3 v náš prospěch.  14923181_10207933228154886_1127190765_o

Je škoda, že jsme předvedli dva tolik odlišné výkony. V týmu je obrovský potenciál a i přes absenci některých opor (absentující Matouš Cipro a také již zmiňovaní Kobza s Jouklem) bychom tyto utkání měli s přehledem vyhrávat. Doufejme, že se kluci tentokráte již skutečně poučí a budou se vyvarovat chyb a hloupostí z prvního zápasu. Děkujeme znovu fanouškům, rodičům i samotným klukům a budeme se těšit příště.

Panthers Praha vs. FC Bučis Team 5:5

Panthers Praha vs. FBŠ Bohemians B 7:3